17:15 - 19 Tetor, 2019

Etiketim: lac

Laç/ Mbështetësit e opozitës dalin në protestë kudër zgjedhjeve vendore

Mbështetësit e opozitës së bashkuar në Laç, kanë dalë në protestë kundër mbajtjes së zgjedhjeve lokale, duke i cilësuar ato një partiake. Ata janë mbledhur...

Emri/ Vrau 24-vjeçarin pas sherrit për parkimin në Laç, arrestohet autori

Në më pak se 24 orë pas vrasjes së Viktor Shkorretit në Laç policia ka arrestuar autorin Emanuel Koca, 32-vjeç. Policia njofton se arrestimi i...

Emri/ Vrasje për një vend parkimi, ja kush është 22-vjeçari që...

Laçi është tronditur mbrëmjen e sotme nga një vrasje për një vend parkimi pranë gjykatës. Bëhet me dije se i vrarë ka mbetur 22-vjeçari Viktor...

Tronditet Laçi, vrasje për një vend parkimi në mbrëmjen e festës...

Qyteti i Laçit është tronditur mbrëmjen e sotme nga një vrasje me armë zjarri. Sipas informacioneve të para një person ka ndërruar jetë në...

Vrasja e kushërinjve në Laç/ Gazetarja: Njëri nga autorët rrinte në...

Gazetares, Dorjana Bezat i ka ardhur një mesazh ndërsa ishte e ftuar në "Dritare me Rudinën", nga një qytetar laçian, i cili ka treguar...

Ja e shkuara e errët e autorëve të vrasjes së dy...

Dy të rinj humbën jetën pas një përplasjeje me armë me një grup, në qendër të Laçit. Sipas policisë, konflikti ndodhi për motive banale....

Emrat/ Vrasja e kushërinjve në Laç, policia identifikon autorët

Mbrëmjen e djeshme, në Laç, pas një konflikti me armë, humbën jetën dy persona. Viktimat Mikela Jushi, 35 vjeç, dhe Jani Jushi, 30 vjeç,...

Ndërrojnë jetë në spital, të dy të plagosurit në Laç

Dy të rinjtë e plagosur në Laç, mbrëmjen e së dielës kanë ndërruar jetë në spital. Mësohet se, dy të rinjtë u plagosën rëndë,...

Përplasje me armë në Laç, dyshohet për dy viktima

Përplasje me armë mes të rinjve në qendër të Laçit ka pasur mbrëmjen e së dielës. Ndërkohë sipas News 24 dyshohet për dy viktima....

Laç/ Zyrtarit të Hipotekës i djegin makinën

Në mesnatë, zyrtarit të Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, në Laç, i është djegur makina. Sipas të dhënave nga policia e Kurbinit,...

Kolaudimi/ Arrestohen 3 persona për ryshfet, dy të tjerë në kërkim

Tre persona janë arrestuar dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim, pasi dyshohen për ushtrim të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike....

Tritol shtyllës së tensionit në Laç, reagon policia

Pas shpërthimit me tritol në një shtyllë tensioni në Laç ka reaguar edhe policia. "Sot në mesditë, punonjësit e OST, pranë fshatit Krastë, Thumanë, konstatuan...

Tritol shtyllës në Laç, Spiropali: Dihet kush u bie nga tërbimi

Pasi iu vendos tritoli një shtylle tensioni në Laç, ka reaguar edhe zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali. Përmes një postimi në Twitter, Spiropali shkruan...

I zuri poshtë soleta e uzinës në Laç, ndërron jetë i plagosuri...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Laç, ku dy të rinj janë zënë poshtë nga soleta e një uzine, teksa...

Vidhet banka në Laç, zbulohen detajet

Një bankë e nivelit të dytë në qytetin e Laçit është grabitur nga persona të maskuar dhe të armatosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës...