19:11 - 15 Tetor, 2019

Etiketim: kuzhine

Disa ide fantastike si t’i sistemoni enët, nëse keni kuzhinë të...

Kuzhinat e vogla nuk na japin shumë mundësi për të sistemuar enët, ashtu siç duam, apo siç duhet. Nuk ka hapësirë, kundrabufeja është e...

4 ide si ta përdorni limonin në pastrim

Tashmë që është gati verë, të gjithë amvisat e kanë mendjen të pastrojnë shtëpitë e tyre. Ata rendin pas produkteve kimike të pastrimit, pasi...

Foto/ Disa ide si ta bëni kuzhinën e vogël, të duket...

Ju ende mund të jeni mjeshtër i pjekjes, apo chef i një kuzhine të vogël. Kuzhinat e vogla kanë nevojë për disa ide kreative...

Ide fantastike, për kuzhina të vogla!

Nëse shtëpia juaj ka një hapësirë të vogël, dritare.net ka për ju disa ide në foto, sesi mund ta mobiloni kuzhinën tuaj. Janë ide...

Me këto zakone do e keni më të lehtë të gatuani

Enët e kuzhinës gjithmonë na mërzisin, kur prishen, dëmtohen, digjen dhe kryesorja janë të vështira për tu pastruar. Dritare.net  ka gjetur disa truke që do...

Këto pajisje kuzhine, do t’jua kthejnë gatimin në argëtim!

Ne shpesh harrojmë sesa shumë gjëra janë shpikur, që na kanë lehtësuar jetën. Por nuk duhet të harrojmë gjithashtu faktin që ne jetojmë në...

Do i adhuroni këto lavamanë, pasi t’i shikoni!

Lavamanët janë pjesë e rëndësishme e kuzhinës, prandaj gjithmonë duhet bërë zgjedhja e duhur që gjithçka të duket bukur. Dritare.net ju sjell një galeri...

13 sekrete që do ju ndihmojnë në kuzhinë

  Të dish të gatuash është e domosdoshme jo vetëm për femrat  që në shtëpi vetëm atyre ju bie kjo peshë, por edhe për meshkujt...

7 gabime që ju bëni me furrën e gatimit

Furra është një nga elektro-shtëpiaket që do një përkujdese të veçantë në përdorim. Kjo është arsyeja pse dritare.net ju sjell disa gjëra që ju...

6 truke që do t’ju ndihmojnë për të sistemuar kuzhinën

  Shumica e grave preferojnë të gatuajnë në shtëpi edhe pse është kënaqësi më vete të darkosh me familjen jashtë. Të gatuash në shtëpi është...

Kurseni kohë duke gatuar me këto 11 truke!

Na pëlqen shumë të gatuajmë, por na merr shumë kohë dhe ndonjëherë e kemi më të lehtë të porosisim jashtë, sesa të gatuajmë vetë. Por...

8 truke si ta pastroni kuzhinën për 10 minuta

Nuk keni kohë për të pastruar kuzhinën tuaj? Nuk ka problem! Ne të gjithë kemi një jetë të zënë, kështu që nuk kemi gjithmonë kohë...

Disa ide fantastike si të organizoni kuzhinën tuaj!

Nëse ka një hapësirë në shtëpi që bëhet më shumë rrëmujë, ajo është kuzhina. Por, ju mos u shqetësoni më sesi ta organizoni, duke...

6 ide fantastike për të arreduar kuzhinat tuaja të vogla

Kuzhina është pjesa më e rëndësishme e shtëpisë. Është ajo pjesa, që kërkon më shumë përkushtim në shtëpi. Nëse ju keni një kuzhinë të vogël,...

40 kuzhina skandinave. Sa shumë ide për t’u frymëzuar!

Bukuria e dizajnit skandinav është e tillë që nuk njeh kohë, por i reziston të gjitha ndryshimeve në botën e mobilimit. Të pozicionuar mes...