23:06 - 26 Janar, 2020

Etiketim: kuvend

Milva Ekonomi, kryetarja e re e Komisionit të Ekonomisë

Milva Ekonomi do të jetë Kryetare e Komisionit të Ekonomisë dhe Financave, duke zëvendësuar Arben Ahmetajn i cili tashmë është ministri i Rindërtimit. Ekonomi...

Balla tregon prioritetet e 2020: Do të mbahet mend gjatë si...

Kreu i  grupit parlamentar socialist, Taulant Balla në fjalën e tij të parë për 2020-ën, në Kuvend, ka treguar prioritetet e këtij vitit. Balla...

Miratimi i paketës Antishpifje, reagon Presidenca

Ndërkohë që Kuvendi miratoi sot ligjin për paketën Antishpifje, ka ardhur reagimi i parë nga Presidenca. I pyetur nga gazetarët, zëdhënësi i presidentit, Ilir...

Shkarkohet me 72 vota pro, Arben Malaj

Me 72 vota pro dhe 10 kundër është shkarkuar nga detyra e anëtarit të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë, Arben Malaj. Gjatë fjalës së...

Dëmet e tërmetit/ Rama: Sikur asnjë kokërr leku të mos marrim...

Kryeministri Edi Rama, pas vizitës që zhvilloi sot në Durrës, u kthye në Kuvend, ku po mbahet seanca plenare. Nga foltorja ai tha se...

Rudina Hajdari bëhet e gjallë: Jam e revoltuar, të rishikohet buxheti...

Deputetja Rudina Hajdari gjatë fjalës së saj të mbajtur në kuvend, ka folur në lidhje me pasojat që la tërmeti i datës 26 nëntor...

Çfarë po ndodh në Kosovë? VV humb 3 deputetë, LDK-PDK nga...

Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka marrë një vendim që mund të ndryshojë listën e fituesve të zgjedhjeve të 6 qershorit. PZAP, ka marrë vendim...

Meta rikthen në Kuvend, ligjin për Korporatën e Investimeve, ja pse!

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka rikthyer në Kuvend ligjin për Korporatën e Investimeve. Meta shprehet se, ky ligj cenon parimet kushtetuese. Meta shprehet se:...

Rudina Hajdari: Më kanë kërcënuar me jetë

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari, gjatë fjalës së mbajtur në kuvend ka thënë se është kërcënuar me jetë. Hajdari thotë se e kanë kërcënuar në zyrë. “Para...

Pas shtëpive, deputetët e rinj në Parlament kërkojnë zyra dhe sekretarë

Pas shtëpive, tani deputetët e rinj në Parlament kërkojnë zyra dhe sekretarë. Në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve të 14 tetorit, kryetari i Grupit Parlamentar...

 Spiropali: Reformat kanë dhënë efekt, borxhi publik është në rënie

Ministrja e shtetit për marrëdhëniet me parlamentin, njëherësh zëdhënësja e qeverisë Elisa Spiropali, ka folur në kuvend në lidhje reformat në ekonomi. Spiropali, ka thënë...

Ramush Haradinaj nuk do të jetë deputet, në Kuvendin e Kosovës

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar për Gazetën Express se pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve dhe pas konstituimit të  Kuvendit, ai do...

Balla propozon rezolutën kundër ndërhyrjes së huaj në zgjedhje

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka thënë se do të propozojë në kuvend një rezolutë kundër ndërhyrjes së huaj në...

Foto/ Brenda sherr dhe jashtë humor, ja çfarë nuk u pa...

Sot është zhvilluar seanca e radhës parlamentare. Në seancën e sotme, kryeministri Edi Rama ka debatuar ashpër me opozitën parlamentare. E ndërsa brenda në Parlament...

Basha: Rama po mban në Kuvend, fjalimin që e parashikova unë 

Kreu demokrat Lulzim Basha, teksa Kuvendi  po zhvillon seancën e radhës parlamentare, doli në një konferencë për shtyp. Ai edhe këtë herë sulmoi kreun...