07:24 - 22 Janar, 2020

Etiketim: Kushtetuesja

Emërimet në Kushtetuese/Komisioni i Venecias së shpejti në Tiranë, reagon Presidenca!

Komisioni i Venecias, do të vijë në Shqipëri në fillim të muajit shkurt. Vizita është konfirmuar për News24.  Delegacioni do të mbërrijë në Shqipëri,...

Gjykata Kushtetuese duhet mbrojtur nga Ilir Meta

Nga Mero Baze Ilir Meta nuk priti të shkonte në zyrë për të bërë atë që pritej të bënte, të dublonte një anëtare të Gjykatës...

I vetmi konflikt interesi tek Kushtetuesja, është shkarkimi i Ilir Metës

Nga Mero Baze Betejën e presidentit për të bllokuar formimin e Gjykatës Kushtetuese e tradhtojnë detajet e betejës së tij. Presidenti duket se ka studiuar gjatë...

KPK e konfirmoi në detyrë, Operacioni Ndërkombëtar apelon vendimin  për kreun...

  Pak ditë më parë Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka rikonfirmuar në detyrë Dedjën pasi ai kaloi me sukses vettingun. Por duket se vendimi i...

Kushtetuesja përmbys reformën, rikthen KLD dhe Nishanin në krye të gjyqësorit

Presidenti Bujar Nishani do të vijojë të jetë në krye të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, deri në fund të mandatit. Edhe pse më...