14:31 - 22 Nentor, 2019

Etiketim: Krishtlindje

Koncert për Krishtlindje, në Sheshin ‘Skënderbej’

Krishtlindjet në kryeqytet do të mirëpriten me një koncert festiv. Bashkia e Tiranës do të organizojë një koncert në sheshin “Skënderbej”. Festa do të...

Ja si duket pema e Krishtlindjeve, e mbretëreshës Elizabet!

Oh, pema e Krishtlindjeve, sa  të bukura janë degët e saj! Kohët e fundit, mbretëresha Elizabet ka qenë e zënë me përgatitjet për Krishtlindjet....

Ja çfarë dhurate i bën mbretëresha Elizabeth II, stafit mbretëror, për...

Kur vijnë Krishtlindjet, të gjithë njerëzit mund të konsiderohen të njëjtë, përsa i përket festimeve. Këtu nuk mund të bëjë përjashtim as mbretëresha Elizabeth...

Melania Trump u përgjigjet kritikave, dhe mbron pemët e kuqe të...

Melaina Trump, Zonja e Parë amerikane, u kritikua ashpër nga komentet, kur postoi foto e pemëve të kuqe në Shtëpinë e Bardhë, që kishte...

Foto/ Ide si të stolisni bredhin e bardhë për Krishtlindje

Nëse e keni vendosur bredhin e Krishtlindjeve, në rregull, por nëse akoma nuk keni përgatitur asgjë, dritare.net ka disa ide fantastike për ju. Bredhat...

Këto gjëra duhet t’i bëni patjetër, para se të vijnë Krishtlindjet!

Krishtlindjet janë shumë pranë, dhe ka kaq shumë gjëra për të bërë para se të vijnë festat e dashurisë dhe gëzimit. Mes shumë gjërave...

Krishtlindjet/ Melanie Trump dekoron Shtëpinë e Bardhë, çel dyert për 30,000...

Pas një muaji, të gjithë ne do të jemi duke festuar Krishtlindjet, me familjarët tanë. Ndërkohë kanë nisur edhe dekorimet, që do të mirëpresin...

Jo vetëm e kuqja për Krishtlindje. Ja disa ide si të...

Krishtlindjet  dhe festat e fundvitit identifikohen me ngjyrën e kuqe, por asnjëherë nuk është një zgjedhje e gabuar të devijoni nga gjërat normale. Nëse doni...

Ushqimet që duhet t’i hamë për Krishtlindje dhe Vitin e Ri!

Kur mendoni për Krishtlindjet, gjëja e parë që mendoni është festimet familjare dhe party-t etj.  Por gjëja e dytë që ju vjen në mendje...

Canyoning për Krishtlindje në Madeira, e bëra dhe këtë

Nga Edit’h Kapcari Dita 8: Funchal/Madeira Sot është Krishtlindja. Më shumë të ekzaltuar jemi për faktin se do bëjmë më në fund një sport paksa "ekstrem"...

Ja si u festuan Krishtlindjet në hotelin e luleve dhe festave!

Hotel Flower është hoteli me in i momentit. Ai është plot çdo fundjavë, edhe pse dimër, sepse njerëzit që nuk kanë mundësi ta shijojnë...

E refuzuan fëmijët për Krishtlindje, babai var veten në banesë

Vetëvritet në ditën e Krishtlindjes 56- vjeçari, pasi fëmijët, që jetonin me ish-bashkëshorten e tij, refuzuan të kalonin festën me të. Sipas Policisë, 56-vjeçari Andrea...

Ja ku po i kalojnë Krishtlindjet, Vipat shqiptarë!

Vipat shqiptarë kanë zgjedhur destinacione të ndryshme nga vendet tropikale, e deri tek vendet me dëborë që t’i kalojnë Krishtlindjet. Armina Mevlani ka zgjedhur që...

Fotoja e shumëpritur/ Meghan dhe Kate, bashkë për Krishtlindje

Mezi i kemi pritur Meghan dhe Kate në një foto të përbashkët, qysh pas shpalljes së fejesës të Princ Harry-t. Dhe nuk kishte rast...

Meta, Rama, Basha, Veliaj/ Ja si i uruan sot shqiptarët!

Presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama, kreu i opozitës, Lulzim Basha kanë zgjedhur profilet e tyre në Facebook për të uruar Krishtlindjen. Presidenti Meta, nëpërmjet...