12:29 - 19 Janar, 2020

Etiketim: Krishtlindje

It’s a Wonderful Life/ A është ky filmi i Krishtlindjes, më...

Nuk janë të shumtë filmat e mëdhenj për Krishtlindjen. Klima e festimeve të Krishtlindjes të jep më shumë ndjesinë e vetmisë të personazheve në...

Sot festohen Krishtlindjet Ortodokse

Besimtarët ortodoksë sot në gjithë botën festojnë lindjen e Krishtit. Ortodoksët dhe kishat e tjera lindore festojnë Krishtlindjen më 7 janar, llogaritur kështu sipas...

Mbretëresha Elizabet theu rregullin e artë për Krishtlindje

Jo vetëm Kate Middleton, me Meghan Markle por edhe Mbretëresha Elizabet i thyeka rregullat mbretërorë. Në natën e Krishtlindjes, ajo ftoi në darkën mbretërore, të...

Tajfun në Filipine, 10 persona humbin jetën

10 persona kanë humbur jetën nga një tajfun i fuqishëm që ka goditur Filipinet qendrore në Ditën e Krishtlindjes. Sipas raportimeve bilanci i viktimave...

Në Ditën e Krishtlindjes, Rama, Veliaj dhe Gaz Paja i dorëzojnë...

Kryeministri i vendit, Edi Rama i ka dorëzuar çelësat e shtëpisë së re familjes Zela nga Vaqarri, pasi e vjetra u shkatërrua nga tërmeti...

Foto/ Erion Veliaj dhe Ajola Xoxa urojnë Krishtlindjet të përqafuar

Sot besimtarët katolikë festojnë Krishtlindjet. Krishtlindjet u pritën në Tiranë me një koncert madhështor, ku morën pjesë këngëtarë të njohur. Sheshi "Skënderbej" ishte plot me...

Për herë të parë në shërbim, princesha Charlotte vjedh gjithë vëmendjen

Princesha Charlotte vodhi gjithë vëmendjen sot në Sandringham ndërsa shkoi për herë të parë me prindërit dhe gjyshen e saj në shërbim, me rastin...

Foto/ Ja si i kaluan vipat shqiptarë Krishtlindjet!

Sot besimtarët katolikë festojnë Krishtlindjet. Në këtë ditë të gjithë festojnë me familjen. Vipat shqiptarë, përmes postimeve në Instagram na kanë treguar se ku i...

Pas një darke plot me surpriza, ja ku po i kalon...

Nata e mbrëmshme, në vigjilje krishtlindjesh, në shtëpinë e Arbanës, ka pasur mjaft surpriza për të voglin e saj, Jonin, dhe mbesën. Arbana ishte kujdesur...

Mesazhi i Papës: Ashtu siç ju do Zoti,  mos dhuroni dashuri...

Papa Françesku, në ditë feste, ka uruar të gjithë besimtarë. Në mesazhin e tij, ai u shpreh se Zoti i do të gjithë, pavarësisht...

Basha uron Krishtlindjet nga Durrësi, bën thirrje për një bashkim të...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulizm Basha nga Kisha e Shën Palit në Durrës ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë Krishtlindje të gëzuara. Në...

Një histori Krishtlindjesh që do ju bëjë të kuptoni shumë gjëra!

Sot dua t’ju ftoj  të mendoni për domethënien e vërtetë të Krishtlindjeve. Dua të ndaj me ju një histori që titullohet “Transformimi i Krishtlindjeve”,...

Kate Middleton publikon një foto shumë të ëmbël të familjes së...

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit kanë lumturuar fansat mbretërorë pasi kanë publikuar një foto tjetër të familjes së tyre, duke uruar ndjekësit në rrjete...

Video/ Flor Mumajesi uron në mënyrën më qesharake Krishtlindjet!

Ndërsa të gjithë personazhet e njohur kanë nisur që mbrëmë me urimet e Krishtlindjes, urimin më qesharak me siguri këtë vit e ka bërë...

Papa Françesku: Zoti na do të gjithëve, madje edhe më të...

Papa Françesku në ditën e Krishtlindjeve ka dhënë mesazhin e tij duke thënë se Zoti i do të gjithë, madje edhe ata më të...