11:50 - 24 Shtator, 2019

Etiketim: Kreshnik Spahiu

Kreshnik Spahiu: Mos arrestoni gazetarët fakirë. Ja i kujt është faji!

Një lajm i rremë u përhap mbrëmë, se një tërmet 6 ballë do të binte në orën 23:30. Qytetarët në Tiranë dhe Durrës nga...

Unë isha aty, Azem, kur e shkallmuan arkivolin tënd!

Nga Kreshnik Spahiu I dashur dhe i paharruar Azem, Atë mëngjes ne ishim atje në shesh për të përcjell ty në banesën e fundit. Shiu që...

Pse godina e teatrit është guri në lumin e Ramës, ku...

Nga Kreshnik Spahiu                          Edi Rama nuk do ta prishë godinën e teatrit, por ka shpikur karremin për të peshkuar gjithë aktorët politikë dhe jo politikë,...

Si e përjetova me frikë, takimin e parë me Pablo Escobar!

Nga Kreshnik Spahiu      Ishte mbrëmje dhjetori. Shiu që binte me rrebesh dhe vetëtimat drithëruese më penguan ta dëgjoja zilen e telefonit: “Alo Kreshnik,...

11 fakte pse Berisha nuk e lejon Metën të dekretojë një...

Nga Kreshnik Spahiu    Edi Rama gabohet kur e quan bukëshkalë Ilir Metën. Ai nuk i ka borxh socialistëve as që e zgjodhēn President, as...

A do fillojnë atentatet politike në Shqipëri, apo do bëjnë pazar...

Nga Kreshnik Spahiu A e dini çfarë kanë të përbashkët Edi Rama, Adi Krasta, Arben Imami, Paskal Milo, Fatmir Xhafa, Martin Leka, Fatos Nano, Nikoll...

A vlen të digjet Shqipëria, që të rikthehet Berisha dhe LSI-ja?

Nga Kreshnik Spahiu Pas 30 vjetësh Berisha po e kallur sërish Shqipërinë. Ka iluzion se do të jetojë 120 vjeç dhe do të jetë edhe...

Doktor, do të shuhesh ti dhe partia, jo Shqipëria!

Nga Kreshnik Spahiu Dje, punova deri vonë dhe s’pata aspak nerva të shihja lajmet nga interneti. Sot, ma prishi mëngjesin deklarata jote e çmendur, sapo hapa...

Kur të braktis Amerika, përfundon te Monika ose Bregu i Lumit

Nga Kreshnik Spahiu Sot, rreth orës 13:00 dola nga zyra për të pirë një kafe me kolegët. Ndërkohë që ata vazhdonin flisnin rreth një bisedë...

Protestën e bëri Berisha, sepse Amerika i hoqi vizën!

Nga Kreshnik Spahiu Sali Berisha kishte 6 vjet që nuk fliste në asnjë protestë. Ai madje nuk ngjitej as në podium. 6 vjet rrinte aty poshtë...

Kreshnik Spahiu reagon nga Belgjika për çështjen e detit

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka reaguar për çështjen e detit. Teksa e quan krim dhënien e 12 000 miljeve...

Zhgënjehen nga Lulzim Basha/ Familja Berisha kërkon rikthimin e Kreshnik Spahiut

Kreshnik Spahiu u largua në qershor nga Shqipëria dhe politika. Pavarësisht largimit, ka nga ata njerëz brenda PD dhe familjes Berisha, që e mbështesin...

Ja si ka ndryshuar Kreshnik Spahiu pasi la politikën!

La politikën dhe fitoi një pamje të re. Ndryshimet në stilin dhe paraqitjen e jashtme të Kreshnik Spahiut kishin nisur që kur ishte pjesë...

Foto/ Iku i zhgënjeyer, por Kreshnik Spahiu kthehet ndryshe në atdhe

Pasi nuk e pa veten në listat për kandidat të Partisë Demokratike, kreu i Aleancës Kuqezi deklaroi se i zhgënjyer do të largohej nga...

Basha flet për largimin e Spahiut: Ja çfarë vendi i ofrova...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha foli ditën e sotme për herë të parë për Kreshnik Spahiun dhe tërheqjen e tij nga politika. Duke folur në...