22:43 - 29 Janar, 2020

Etiketim: KPK

KPK shkarkon gjykatësin e Apelit, të Shkodrës

Komisioni i Pavarur  i Kualifikimit ka shkarkuar gjykatësin e Apelit të Shkodrës, Ahmet Jangulli. Jangulli nuk e kaloi dot sitën e vetingut, si pasojë  e...

Gjyqtarit të Kushtetueses ju shkatërrua karriera nga nipi sekser dhe pasuria...

Sipas vendimit të zbardhur të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese Gani Dizdari u shkarkua për shkak të kontakteve të papërshtatshme...

Komisioneri Publik ankimon vendimin për gjyqtarin Astrit Faqolli, pasi KPK  e...

KPK e konfirmoi ne detyre, gjyqtarin e Gjykatës së Shkallës së Parë, Tiranë, Astrit Faqolli, kandidat për anëtar i Këshillit të Lartë Gjyqësor por...

KPK konfirmoi në detyrë gjyqtaren Alma Bratin, Komisioneri Publik ankimon vendimin

Komisioneri Publik ka parë të arsyeshme të ankimojë vendimin e marë një muaj më parë nga KPK për gjyqtaren e Shkallës së Parë në...

KPK shkarkon gjyqtarin, Berisha e krahason me ekzekutimin e anëtarit të...

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një statusi në facebook ka reaguar për shkarkimin e Gjyqtarit të Gjykatës së Lartë Artan Boçit nga Komisioni i Pavarur...

KPK e konfirmoi në detyrë, Operacioni Ndërkombëtar apelon vendimin  për kreun...

  Pak ditë më parë Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka rikonfirmuar në detyrë Dedjën pasi ai kaloi me sukses vettingun. Por duket se vendimi i...

Del sot para KPK, ja pasuria e deklaruar nga prokurorja e...

Prokurorja e Apelit të Tiranës, Fatjona Memçaj është pjesë e listës prioritare të procesit të vetingut për shkak se është anëtare e Këshillit të...

KPK jep vendimin për prokuroren e Shkodrës, Besa Nikëhasani

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë ditën e sotme vendimin për prokuroren e Shkodrës. Besa Nikëhasani, është shkarkuar nga detyra për shkak të problemeve...