22:42 - 29 Janar, 2020

Etiketim: KPK

KPK shkarkon nga detyra kandidatin për në SPAK, Eugen Beçi

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra prokurorin Eugen Beçi. Mësohet gjithashtu se KPK-ja ka rikonfirmuar në detyrë gjyqtaren Regleta Panajoti. Beçi ishte...

Prokurori i dosjes 339 dhe drejtuesja e Prokurorisë së Elbasanit, kalojnë...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë, Enkelejda Millonai, drejtuesen e Prokurorisë së Elbasanit, e cila është kandidate për  Struktura e Posaçme...

KPK shkarkon nga detyra kryetarët e Gjykatës së Tiranës dhe Apelit...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkon nga detyra kryetaren e Gjykatës së Tiranës, Enkelejdi Hajron. KPK-ja ka shkarkuar gjithashtu edhe gjyqtarin Fuat Vjerdha. Vjerdha...

Vettingu/ Konfirmohet në detyrë gjyqtari Dhimitër Lara

Komisioni i Pavarur i Kualifikimeve ka konfirmuar në detyrë gjyqtarin e Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda, Dhimitër Larën. Pas vlerësimit të tre kritereve,...

Shkarkohet nga detyra gjyqtari Edmond Islamaj, Gjykata e Lartë mbetet me...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit  ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Lartë, Edmond Islamaj. Vendimi për të është dhënë sot, duke bërë...

Vettingu/ Konfirmhet në detyrë prokurorja e Korçës, Dhorina Theododhori

Prokurorja e Prokurorisë Korçë, Dhorina Theodhori, ka kaluar Vettingun. Ajo është konfirmuar sot në detyrë, nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimeve. Prokurorja u vlerësua për...

Vettingu/ Shkarkohet kryeprokurori i Durrësit, Ferdinand Elezi

Komisioni i Pavarur i Kualifikimeve ka shkarkuar kreun e Prokurorisë së Apelit Durrës, Ferdinand Elezit. Elezi nuk ka kaluar dot sitën e Vettingut. Kujtojmë që...

KPK e shkarkon nga detyra, revoltohet kryeprokurori i Sarandës: Do ju...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimeve ka shkarkuar ditën e sotme nga detyrë, kryeprokurorin e Sarandës, Edison Ademin. Menjëherë pas dhënies së vendimit, Ademi ka reaguar...

KPK rihap hetimet për kryetaren e Gjykatës së Lezhës, Ornela Naqellari

Komisioni i Pavarur i Kualifikimeve e konfirmoi në detyre kryetaren e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lezhë, Ornela Naqellari. Por, mësohet se hetimi ndaj saj është...

Vettingu/ KPK konfirmon në detyrë kreun e Prokurorisë së Apelit Vlorës

Kreu i Prokurorisë së Apelit të Vlorës ka kaluar me sukses Vetting-un. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë drejtuesin e Prokurorisë së...

Vettingu/ Konfirmohet në detyrë prokurori Besnik Cani

Komisioni i Pavarur i Kualifikimeve ka konfirmuar në detyrë prokurorin Besnik Cani. Ai aktualisht është prokuror i komanduar në Prokurorinë e Përgjithshme në Tiranë. ILDKPKI-së thekson...

KPK shkarkon nga detyra prokurorin Artur Selmani

Komisioni i Pavarur i Kualifikimeve ka shkarkuar nga detyra prokurorin e Prokurorisë së Përgjithshme, Artur Selmanin. Selmani kishte garantuar një vit më parë postin prokuror...

Pjesë e krimit, KPK shkarkon prokurorin e Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar prokurorin e Tiranës, Shpëtim Kurti. Kurti ishte edhe kandidat për në KLP. Prokurori iu nënshtrua vetingut përsa i...

Vettingu/ KPK konfirmon në detyrë gjyqtarin Enton Dhimitri

Gjykatësi i Gjykatës së Apelit Gjirokastër, Enton Dhimitri, është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimeve. Gjykimi i tij ishte bërë për 3...

Prokuror Ramadan Troci, në sitën e vettingut

Ditën e sotme është duke u zhvilluar seanca dëgjimore me prokurorin Ramadan Troci, i cili është dhe kandidat për Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Troci,...