23:28 - 26 Shkurt, 2020

Etiketim: Kosove

Tërmeti i fortë godet Kosovën

Një lëkundje e fortë tërmeti është ndjerë në Kosovë, mbrëmjen e sotme. Mësohet se magnituda ishte 4.3 ballë,  10 kilometra në thellësi. Epiqendra ishte...

Haradianj-Kurtit: Krijo qeverinë ose hap rrugën!

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka porositur kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, që të gjejë formulën për të krijuar shumicën parlamentare në mënyrë...

Thaçi, letër Kurtit: Krijo qeverinë ose hap rrugën!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka dërguar letër kreut të Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurtit. Duke i bërë me dije se është një pritje të...

Kriminelët vranë atë që donte paqe/ Arrestohet përfaqësuesja e shiitëve në...

Ikballe Berisha – Huduti, është konsideruar si përfaqësuesja e shiitëve në Kosovë, ndërsa pas vrasjes së Kasem Sulejmanit, ajo e ka quajtur Amerikën, kriminale,...

Vjen nga Austria në Prishtinë për pushime, zhduket 15-vjeçarja. Familja kërkon...

Familja Zagori që jeton në Austri, zgjodhi Kosovën për të kaluar festën e Vitit të Ri. Por, ky pushim nuk doli ashtu siç e...

Tërmeti, Kosova, minishengeni, Shqipëria 2020/ Fjala e plotë e kryeministrit ...

  Nga Edi Rama   Të dashur bashkëqytetarë,   Miq të faqes sime sociale, teksa viti po mbaron, po marr pak prej kohës suaj, për të ndarë me ju...

Rama: Shengeni Rajonal nuk është Jogusllavi e re, siç thonë dy...

Kryeministri Rama, ka folur për shengenin rajonal në videomesazhin e fundit për 2019. Rama ka thënë se shengeni Rajonal nuk është një Jugosllavi e re,...

Rama flet për Kosovën: Ndarja e karrigeve po merr më shumë...

Kryeministri Edi Rama në fjalën e fundit të 2019, nuk ka lënë pa përmendur edhe Kosovën, dhe mosmarrëveshjet atje për krijimin e qeverisë së...

Haradinaj: Polici i dyshuar për vrasjen në Gjilan nuk është pjesë...

Pas vrasjes së Lulzim Spahiut në Gjilan që dyhsohet se autori është një zyrtar policie, ka reaguar kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj. Përmes...

Refuzoi dy ftesat e Thaçit për takim, Albin Kurti fotografohet me...

Kryeministri në ardhje i Kosovës, Albin Kurti refuzoi sot dy herë ftesën për takim nga presidenti, Hashim Thaçi. Kurti i shkroi letër Thaçit duke...

Kurti refuzon edhe ftesën e dytë të Thaçit, ja çfarë i...

Kryeministri në ardhje i Kosovës, Albin Kurti  ka refuzuar edhe ftesën e dytë për takim të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Përmes një letre,...

Të gjithë po luftojnë si të mos bëjnë qeverinë (përveç Vjosës)

Nga Mero Baze Kuvendi i Kosovës zgjodhi sot  Glauk Konjufcën, kryetar të Kuvendit të Kosovës, pas dështimit të bisedimeve mes LDK-së e Vetëvendosjes për formimin...

Thaçi vihet në lëvizje pas konstituimit të Kuvendit, kërkon sa më...

Konstituimi i Kuvendit të Kosovës, me zgjedhjen e Glauk Konjufcës kryetar dhe nënkryetarëve, i ka hapur rrugë formimit të Qeverisë. Me këtë vendi nuk ka...

Hipokriza e politikanëve të Kosovës me qytetarët e tyre dhe Shqipërinë

Nga Mero Baze Në korrik të këtij viti ka ndodhur një zhvillim interesant. Në Samitin e Jahorinës në Bosnjë, organizuar nga anëtari serb i Presidencës...

Dështon formimi i qeverisë në Kosovë, Kurti: LDK ka refuzuar ofertën...

Kryeministri në ardhje i Kosovës, Albin Kurti ndërsa uron Krishtlindjet në Facebook, përmes një videomesazhi, është shprehur se, nuk ka marrëveshje mes partisë Lëvizja...