04:58 - 19 Tetor, 2019

Etiketim: kosove-serbi

Mogherini e prerë: Nuk ka kushte për dialog Kosovë-Serbi pa heqjen...

“Derisa tarifa që u ka vënë Prishtina mallrave të importuara nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina, mbetet në fuqi, nuk shoh kushte për thirrjen...

Meta: I kam dhënë Ramës dy arsyet pse nuk duhet të...

Presidenti Ilir Meta i ftuar në televizionin “Dukagjini” në Kosovë është shprehur se dialogu Kosovë-Serbi është një përgjegjësi ekskluzive e udhëheqësve të Kosovës dhe...

Basha tregon se çfarë bëri kur i propozuan ndryshimin e kufijve...

Gjatë një takimi në Londër me shqiptarët atje, Lulzim Basha ka hapur temën e ndryshimit të kufijve të Kosovës, ku ka deklaruar se dhe...

Ndryshim kufijsh? Thaçi: Rama ka mbrojtur Kosovën në Beograd, s’ka rol...

Disa ditë më parë tha kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka dyshime se Vuçiç, Thaçi dhe Rama me ndërmjetësimin e Mogherinit...

Brnabiç zbrazet tek amerikanët: Thaçi e Haradinaj garojnë kush është më...

Ana Brnabiç dhe Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit, Mattheë Palmer, biseduan në Sarajevë rreth marrëdhënieve Kosovë-Serbi, taksën ndaj produkteve serbe si dhe për vazhdimin...

Tanin: Kosova dhe Serbia të zbusin qëndrimet për vazhdimin e dialogut

Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka nisur  seancën e rregullt në Nju Jork mbi raportin e punës së UNMIK-ut për periudhën 16 tetor 2018,...

Korrigjimi i kufijve Kosovë-Serbi, Merkel: Me pasoja për Ballkanin

Angela Merkel, kancelarja gjermane, ka reaguar ditën e sotme përmes një deklarate për media në Berlin së bashku me kryeministrin e Kroacisë, Andrej Pllenkovic,...