23:32 - 24 Maj, 2019

Etiketim: Korça

Rama nxjerr videon e Korçës: Rilindje turistike dhe ekonomike

Kryeministri Edi Rama, mëngjesin e sotëm, ka përshëndetur ndjekësit e tij, me një video ku shfaqen panje nga Korça. Duke uruar për një ditë...

Korça zbardhet nga dëbora, mbrëmjen e Krishtlindjeve

Korça është zbardhur nga bora mbrëmjen e Krishtlindjeve, duke i dhënë një kuptim të plotë festës. Para pak mesnatës, teksa po zhvillohej mesha, kanë nisur...

Korça, qyteti i një mbi një bujtinave

Nga Rudina Xhunga   Isha në Korçe këtë fundjavë dhe më kapi syri vetëm një loto sporti. Tirana ka nga një për pallat, dhjetë në një...

Korçë/ Manastirliu: Materniteti i ri do hapet brenda vitit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, gjatë inspektimit të punimet në maternitetin e Korçës, tha se shumë shpejt do hapen dyert e maternitetit të...

Rama ka diçka për të thënë për Korçën, në këtë mëngjes

Kryeministri Edi Rama në urimin për ndjekësit e tij në rrjetet sociale, ka zgjedhur një pamje nga qyteti i Korçës. Ashtu si çdo vit,...

Ta bëjmë Shqipërinë si Korça!

Kur hyn në Pazarin e Korçës, të duket sikur ke hyrë në një skenë filmi, jo më kot aty janë xhiruar 5 filma. Aty...

Pse zgjedhjet e 25 qershorit e bënë Korçën bastionin e ri...

Zgjedhjet e së dielës treguan se Korça është një nga qytetet ku Partia Socialiste po krijon terren të sigurt dhe gjithmonë në rritje. PS...

Rama lë pas fitoren, ja mesazhi që jep ditën e sotme!

Kryeministri Edi Rama tashmë e ka lënë pas fitoren dhe u është rikthyer punëve të bëra nga Rilindja Urbane. Kryeministri e ka nisur ditën...

Niko Peleshi, në një rrëfim ndryshe: Pse zgjodha të jem pjesë...

Niko Peleshi është i pari i listës së PS, për qarkun e Korçës. Pas rolit si i pari i qytetit, rikthehet në vendlindje për...