01:32 - 22 Nentor, 2019

Etiketim: Konflikt

Konflikt me armë në Bulqizë, një i plagosur

Gjatë natës së mbrëmshme, ka pasur një konflikt me armë zjarri në Bulqizë. Mësohet se në një lokal, rreth orës 02:40 është plagosur shtetasi...

Përshkallëzohet konflikti/ Izraeli përgatit ushtrinë për një sulm nga SHBA

Izraeli është duke u përgatitur për një përfshirje të mundshme ushtarake, në ndonjë përshkallëzim të tensioneve midis Iranit dhe Shteteve të Bashkuara, tha të...

Izrael- Palestinë, rëndohet bilanci i të vdekurve pas acarimit të situatës

Autoritetet palestineze kanë deklaruar se 23 persona kanë humbur jetën si pasojë e luftimeve mes Izraelit dhe militantëve në Rripin e Gazës, i cili...

Përshkallëzohet konflikti/ Palestina sulmon Izraelin, lëshon 90 raketa

Më shumë se 90 raketa janë lëshuar nga Rripi i Gazës në Palestinë në drejtim të jugut të Izraelit, por shumë prej tyre u...

Vrasja në ish-Bllok/ Lirohet me garanci Ervis Martinaj, Prokuroria kundër

Është liruar nga burgu me garanci pasurore prej 5 milionë lekësh, Ervis Martinaj, i arrestuar pas vrasjes së 4 tetorit në ish-Bllok. Ndërkohë, prokurorët...

Sherr me njerëzit e gruas, vret veten 30-vjeçari

Një ngjarje  e rëndë ka ndodhur pasditen e kësaj te enjteje në fshatin Plan i Bardhë të bashkisë së Klosit, ku një 30-vjeçar ka...

“Shkoi të sqaronte konfliktin”, si u vranë vjehrri dhe vjehrra, në...

Janë zbuluar detaje të reja nga vrasja e trefishtë në Tiranë, ku dhëndri qëlloi për vdekje vjehrrin dhe vjehrrën dhe më pas qëlloi edhe...

Basha: Ndalo dhunën ndaj studentëve, mos nxit konflikt civil

Kreu i opozitës Lulzim Bashan ë një deklaratë për mediat, i bën thirrje kryeministrit Edi Rama të ndalë dhunën ndaj studentëve apo çdo shtyrje...

Raporti i vendeve në rrezik/ Milionat që na kushtojnë konfliktet, ja...

Në Global Peace Index thuhet se shumica e vendeve ka shkuar mbrapa sa i përket vlerësimeve për paqën. Kosova vendi më i rrezikuar në...

Konflikt me leva dhe thika, humb jetën korçari në Athinë

Mbrëmjen e djeshme, ka ndodhur një  ngjarje e rëndë në sheshin “Exaechia”, në Athinë. Katër shqiptarë janë konfliktuar me njëri-tjetrin dhe si përfundim njëri...

U konfliktua me të vëllanë për çështje tokash, arrestohet 36-vjeçari

Ditën e sotme, Policia e Tiranës ka bërë të mundur arrestimin e një 36-vjeçari, pas një konflikti me armë me të vëllanë. Ndërhyrja e...

A kishit një konflikt me Adriatik Llallën? Ja çfarë deklaron ambasadori...

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu,  ka folur për çështjen e ish-Kryeprokurorit Adriatik Llalla dhe nëse ai kishte ndonjë konflikt personal me të. Lu...

Pushuesi rrëfen tmerrin në Jug: Si do ishte mbushur me gjak...

Një pushues i cili kishte zgjedhur Jugun e Shqipërisë të kalonte pushimet verore këtë vit, shpreh me shqetësim atë histori që e ka tmerruar,...

Vritet 62-vjeçari në Kurbin pas konfliktit me fqinjin, zbulohet arsyeja

Paraditen e së enjtes, një 62 ­vjeçar nga fshati Ndrojë i Kurbinit është vrarë me armë zjarri. Zef Doda është vrarë pas një konflikti...

MAS tregon arsyen e konfliktit te “Petro Nini”

Ditën e sotme në gjimnazin “Petro Nini Luarasi” pas një konflikti të ndodhur mes nxënësve ka mbetur i plagosur rëndë me mjete të forta...