18:26 - 12 Dhjetor, 2019

Etiketim: kolesteroli

Ja përfitimet që do të keni, nëse hani kumbulla!

Konsumimi i kumbullave mund të sjellë mjaft pasoja pozitive në organizmin tonë. Përveçse mund të përdoren për përdorimin  e mermelatave, padyshim që mund të...

Këto janë ushqimet më të mira kundër kolesterolit!

Stili i jetesës dhe ushqyerjes luajnë një rol të rëndësishëm në mbajtjen nën kontroll të kolesterolit. Nëse vuani nga kolesteroli i lartë atëherë aktiviteti fizik,...

8 problemet shëndetësore që dallohen vetëm nga sytë

Shumë probleme shëndetësore shfaqin simptoma në të gjithë trupin, disa në lëkurë, të tjerë në gojë, madje edhe tek thonjtë e gishtave. Ndërsa sytë...