23:02 - 26 Janar, 2020

Etiketim: KLP

SPAK, shpresë apo zhgënjim?

Nga Dritan Hila-Editorial i emisionit "Arena" Pas gjashtë vitesh pritjeje, përgojimi, thashethemesh, dyshimesh, reforma komplekse e drejtësisë ka filluar merr formë. SPAK-u, akronim i njësisë speciale...

KLP reagon për prokurorët e SPAK: Janë njerëzit më të kontrolluar...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka reaguar në lidhje me akuzat se drejtuesi i SPAK, Arben Kraja, ka qenë hetues në kohën e komunizmit. Përmes...

Kandidati për kryetar të SPAK: Do godasim këdo, pavarësisht fuqisë!

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka nisur intervistimin e kandidatëve që kanë shprehur interes për të drejtuar Strukturën e Posaçme Antikorrupsion, apo siç njihet...

Sot KLP zgjedh emrat për SPAK, hapet gara për kryetarin

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të emëroj sot tetë prokurorët që do të jenë pjesë e SPAK-ut. Me emërimin e prokurorë do të...

Meta pret në takim kryetarin KLP, ja për çfarë flasin!

Presidenti i Republikës SH.T.Z Ilir Meta priti sot në një takim Kryetarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, z.Gent Ibrahimi, me kërkesën e këtij...

Meta dekreton anëtaren e dytë për në Gjykatën Kushtetuese

Pas kthimit nga Franca, kreu i shtetit, Ilir Meta ka dekretuar anëtaren e dytë për në Gjykatën Kushtetuese,  Marsida Xhaferllari. “PËR EMËRIMIN E GJYQTARIT TË...

Arta Marku para KLP: Nuk mund të kesh rezultate të dukshme...

Ka nisur seanca dëgjimore në Këshillin e Lartë të Prokurorisë, ku do të intervistohen tre kandidatët për kryeprokuror; Arta Marku, Fatjona Memçaj dhe Olsian...

Tre kandidatët për Prokuror të Përgjithshëm merren nesër në pyetje nga...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka njoftuar se ditën e nesërme do të merren në pyetje tre kandidatët për Prokuror të Përgjithshëm. KLP, njofton se...

KLP letër Arta Markut: Nis hetimin për prokurorin Arjan Ndoj!

Këshilli i Lartë i Prokurorisë i ka nisur letër kryeprokurores Arta Marku, ku i kërkohet të nisë hetim disiplinor për prokurorin e Durrësit Arjan...

Emrat/ SPAK, kush janë 8 prokurorët që do të hetojnë të...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë bëri të ditur sot se do miratojë brenda një afati 30 ditor, tetë emrat e prokurorëve të SPAK, të...

SPAK ngrihet brenda nëntorit, KLP hap garën për drejtues

SPAK do të ngrihet brenda muajit nëntor të këtij viti dhe ky vendim është marrë në mbledhjen e sotme të Këshillit të Lartë të...

KLP reagon pas deklaratave të Ramës për prokurorin e Durrësit: Paragjykon...

Arrestimi i drejtorit të Kadastrës në Durrës, Lirodon Pula, dhe dënimi i tij ka ngjallur polemika të shumta ditët e fundit. Kreu i qeverisë,...

Esmeralda Keshi, anëtarja e re e KLP

Esmeralda Keshi, zgjidhet anëtare e Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Mes Vladimir Marës dhe Keshit, kjo e fundit u zgjodh anëtare e KLP-së me 133...

Gara për kryeprokuror, ja kandidati që u skualifikua!

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, në mbledhjen e sotme, ka vlerësuar kandidatët për kryeprokurorë. KLP, pasi shqyrtoi të gjithë dokumentet  dhe vendosi që kandidati Lulzim...

Gara për kryeprokuror, KLP kalon në sitë kandidatët

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, sot, në mbledhje, do të miratojë listën e kandidatëve për kryeprokuror. Kreu i KLP-së, Gent Ibrahimi, tha se këshilli është...