19:45 - 15 Nentor, 2019

Etiketim: klima

SHBA njofton se do të tërhiqet nga marrëveshja e Parisit për...

SHBA ka njoftuar fillimin e procesit të tërheqjes nga Marrëveshja e Parisit, ndërsa vendet e tjera kanë shprehur keqardhje dhe zhgënjim për këtë vendim,...

Putin sulmon Greta Thunberg: Edhe fëmijët në Afrikë  duan të jetojnë...

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka sulmuar të mërkurën aktivisten 16-vjeçare për klimën, Greta Thunberg, duke folur në një forum për energjinë. Putin, duke komentuar...

E ke idenë përse bërtiti Greta?

Nga Dritan Hila Tej emocioneve dhe reagimeve që solli fjalimi i Gretës në OKB, për mua më shumë u bë shkas që të hedh disa...

Rama: Shqipëria, vendi i parë në Ballkan që ka strategji për...

  Kreu i qeverisë Edi Rama gjatë fjalës së mbajtur në Asamblenë e OKB, ka folur edhe për ndryshimet klimaterike, një temë fort e debatuar...

Princ Harry mbështet Gerta Thunberg, për ndryshimet klimatike

Duka i Sussex, princ Harry, ka thënë se nuk beson se ka një garë kundër kohës për të ndalur ngrohjen globale. Ai tha se...

Sot protesta globale/ Njerëz nga e gjithë bota bëhen bashkë për...

Kjo e premte, pritet të jetë dita e grevës më të madhe për mbrojtjen e planetit. Ky tubim i sotëm është organizuar nga 16-vjeçarja,...

Frika nga fundi i botës, 8 vende evropiane strategji për ndryshimet...

Tetë vende evropiane bënë thirrje për një strategji ambicioze për trajtimin e ndryshimeve klimatike, duke kërkuar shpenzimin e çerekut të buxhetit të Bashkimit Evropian...