14:02 - 26 Janar, 2020

Etiketim: Kishë

Sulm në një kishë në Teksas, vdesin dy persona

Një person i armatosur ka hapur zjarr në një kishë në Teksas, duke u marrë jetën dy personave. Më pas autori u qëllua për vdekje...

Abuzimet seksuale, Papa Françesku heq rregullin e rëndësishëm

Papa Françesku ka bërë ndryshime në mënyrën sesi Kisha Katolike Romake merret me raste të abuzimeve seksuale të të miturve, duke shfuqizuar rregullin e...

Foto/ Mbretëresha Elizabet shfaqet ndryshe, në shërbimin e së dielës

Në shërbimin e së dielës, mbretëresha Elizabet u shfaq në kishë, në Balmoral krejt ndryshe. Veshjeve me ngjyra të ndezura, ia zuri vendin një...

Si e gjeta kishën më të vjetër, në Shqipëri!

Nga Ani Jaupaj Në kishën e Ipapandisë, një nga 30 kishat e Dhërmiut, të paktën për tre muajt e verës e mbante derën hapur një...

Takime elektorale në ambiente kishtare/ Kisha Ortodokse: Të paligjshme, të mos...

Për përdorimin e kishave për takime elektorale nga ana e socialistëve, ka reaguar edhe Kisha Ortodokse. Kisha ortodokse bën thirrje që këto veprime të...

Video/ Rama: Ju tregoj Manastirin e Ravenës në Gjirokastër!

Kryeministri i vendit, Edi Rama u ka uruar shqiptarëve një të diel të bukur, me disa pamje nga Manastiri i Ravenës në Goranxi të...

Video/ Rama: Ju tregoj Kishën e Shën Kollit në Rosokovec!

Kryeministri i vendit, Edi Rama u ka uruar shqiptarëve një javë të mbarë me një video nga Kisha e Shën Kollit, në Roskovec. "MIRËMËNGJES 😃 dhe me...

Video/ Rama: Ja pamjet nga kisha e Peshkëpisë, që u shpëtua...

Përmes një videoje, kryeministri i vendit, Edi Rama ka nxjerrë disa pamje nga kisha e Peshkëpisë, në Dropull, e cila sipas Ramës, u shpëtua...

Nuk pritej, Justin Bieber preket rëndë nga gjendja shëndetësore e Selenës

Justin Bieber, mbrëmë kaloi një natë të trishtuar pasi mori vesh lajmin që Selena Gomez ishte shtruar në spital psikiatrik. Gjendjen e tij të...

Video/ Rama: Shihni arkitekturën e rrallë të Kishës së Shën Mërisë,...

Mëngjesin e sotëm, kryeministri i vendit Edi Rama ka zgjedhur t’i urojë ‘një të diel të  qetë' shqiptarëve me një video nga pamjet e...

Imami dhe prifti shqiptar prishin murin që ndan xhaminë me kishën

Imami Naser Kosumi dhe prifti ortodoks Trajko Vllajkoviç, edhe pse i shërbejnë feve të ndryshme, janë vetëm disa metra larg njëri-tjetrit. Ferizaj është një prej...

Kisha sulmohet me granata, 15 të vdekur

Një kishë në Afrikën Qendrore është shpërthyer me granata dhe si pasojë kanë mbetur të vdekur 15 persona dhe shumë të tjerë janë plagosur. Raportohet...

Në prag të Krishtlindjeve, sulm terrorist në një kishë

Një sulm vetëvrasës ka ndodhur ditën e sotme në një kishë në Pakistan. Mediat e huaja raportojnë se nga sulmi në një kishë në provincën...