20:08 - 6 Dhjetor, 2019

Etiketim: kenge

Bleona Qereti bëhet nostalgjike, kujton ditën kur fitoi konkursin për në...

Këngëtarja, Bleona Qereti se fundmi ka kujtuar 25 nëntorin 1994, ditën kur fitoi konkursin për të marrë pjesë në festivalin e dhjetorit. Bleona shkruan se,...

Video/ Ja reagimi i Zërit kur dëgjon këngën Coco Jumbo të...

Gjiko është ndër reperët më të pëlqyer në Shqipëri dhe Kosovë. Ai është i martuar me moderatoren e njohur, Elita Rudi dhe kanë një...

Bruno rikrijon këngën “Pash dy sytë në ballë”

E mbani mend këngën e Fatjeta Barbullushi, "Pash dy sytë në ballë"? https://www.youtube.com/watch?v=W-VD6G_GD40 Ajo është risjellë sot në versionin "cover" nga këngëtari i njohur Bruno. Bruno e...

Video/ Barbana Dini publikon këngën e krijuar nga Ergi

Sot, Ergi Dini do të festonte 25-vjetorin e lindjes, por një aksident  fatal i mori jetën në nëntor të 2016-ës. E motra, Barbana Dini, paralajmëroi...

Festa e Birrës ndez qytetin e Korçës

Argëtim, muzikë dhe birrë deri në orët e para të mëngjesit. Korça hapi mbrëmë dyert edhe këtë vit për festën e Birrës, e cila...

Dafina Zeqiri dhe Tayna publikuan këngë bashkë, por ja çfarë ju...

Dafina Zeqiri dhe artistja me e re, Tayna, kanë publikuar një këngë bashkë, e cila është mirëpritur mjaftë mirë jo vetëm nga publiku, por...

“Shallow” e vjedhur? Paditet Lady Gaga

Lady Gaga po përballet me një padi të madhe, pasi akuzohet se ka vjedhur melodinë e këngës së saj  ‘Shallow’. Artistja  i ka mohuar këto...

Video/ Vajza e Ardit Gjebreas, imiton Cardi B

Ana Gjebrea njihet për zërin e saj të veçantë, të trashëguar nga babai i saj Arditi. Ajo ka habitur së fundmi teksa imiton reperen...

Tashmë e konfirmuar, Ariana Grande ka të dashur të ri

Ariana Grande dhe Mikey Foster janë të dashur. Ariana sapo publikoi këngën e saj më të re "Boyfriend" me Social House, dhe u deshën...

Lefter Çipa i Himarës

Nga Dritan Hila Kur ishte fushata vendore e vitit 2011 dhe në Himarë konkurronte për PS-në, Gjergji Goro i cili më pas fitoi, Top Channel...

Ja kush është këngëtari me famë botërore, që do të bashkëpunojë...

Së shpejti Luana Vjollca do të sjellë një bashkëpunim internacional. Këtë fakt fillimisht e ka zbuluar e motra e moderatores dhe këngëtares, dhe më...

Video/ Shihni sa bukur e këndon “Duamë” vajza e Albanit dhe...

Që Alban Skënderaj dhe Miriam Cani këndojnë bukur e dinim, por ja që edhe vajza e tyre e vogël paska një zë fantastik. Ndërsa del...

Në ditën e Bajramit, Ledri Vula surprizon fansat me këngë të...

Këngëtari Ledri Vula, ka surprizuar fansat e tij, në ditën e Bajramit. Ai sapo ka publikuar këngën e tij më të re, për të...

Dani tregon si erdhi bashkëpunimi me Luana Vjollcën

Para disa javësh, këngëtari i mirënjohur Ramadan Krasniqi, ka publikuar një duet me Luana Vjollcën. Këngë e tyre, e cila titullohet “Sonte”, sapo u publikua...

Historia e helikopterit të ushtrisë që e përdorte Zajmina për videoklip!

Zaimina Vasjari është koketa që ka intriguar edhe më shumë rrëfimin e ishPresidentit Bamir Topi, ku përmend shumë politikanë dhe situta të ngatërruara në...