01:46 - 14 Dhjetor, 2019

Etiketim: Kënga Magjike

Adrola-Xhesikës: Ti ishe krahu im i gjithë netëve të Këngës Magjike!

Adrola Dushi ishte e përzgjedhura e Ardit Gjebreas për të prezatuar “Këngën Magjike”.  Bukuroshja shkëlqeu tre netët  e festivalit dhe komentet për të kanë...

Fitoi Këngën Magjike/ Flori Mumajesi-Eneda Tarifës: Ma zgjate dorën kur askush...

Këngën Magjike mbrëmë e fitoi këngëtarja, Eneda Tarifa me këngën, “Ma zgjat dorën”. Kjo këngë u bë himni i ditëve pas tërmetit shkatërrues të...

Prezanton Këngën Magjike me Arditin, ja komenti që i bëjnë ish-bashkëshortit...

Modelja e njohur Adrola Dushi po prezanton këtë vit ‘Këngën Magjike’ krah moderatorit Ardit Gjebrea. Ajo është komentuar shumë si nga publiku ashtu dhe...

Kënga magjike me ndryshimin e madh/ Këtë vit nuk ka çmime,...

  Po mbahet këtë të shtunë finalja e Kënga Magjike 2019. Nën moton #Këndojpërtëndërtuar, Kënga Magjike këtë vit do të vijë me një ndryshim të madh. Moderatori...

Finalja e Këngës Magjike/ Ja si u veshën vipat!

  Pas dy netëve të para, sonte po mbahet nata finale e Kënga Magjike. Me dhjetëra këngëtarë kanë marrë pjesë në këtë edicion, ndërsa të gjitha...

Adrola Dushi, ylli i dy netëve të Këngës Magjike

Mbrëmë nisi edicioni i 21-të i festivalit të Këngës Magjike. Këtë vit, Ardit Gjebrea pati përkrah si prezantuese, modelen e njohur shqiptare, Adrola Dushi. Adrola e...

Foto/ Si u veshën vipat në natën e dytë të Këngës...

Sonte është mbrëmja e dytë e Këngës Magjike. Në këtë edicion të 21-të të saj, Kënga Magjike vjen me një mision krejt ndryshe, atë...

West Side Family rikthehet te Kënga Magjike, Landi Hysi: Na kishit...

Në natën e parë gjysmëfinale të Këngës Magjike performoi edhe grupi i njohur, West Side Family. Bashkë me vëllanë e këngëtarit të ndjerë Dr.Florit, Alban...

Foto/ Të mahnitshme, ja si u veshën të famshmet te Kënga...

Sot ka nisur Kënga Magjike, me një mision krejt ndryshe nga vitet e kaluara, atë të bamirësisë. Paratë e biletave që do të shiten, do...

Nis Kënga Magjike, ja artistët e natës së parë!

Sonte është nata e parë e Këngës Magjike. Ndryshe nga çdo herë tjetër, këtë vit Kënga Magjike ka një mision tjetër, atë të bamirësisë. Fillimisht...

Sonte nata e parë e Këngës Magjike/ Dy këngëtare tërhiqen nga...

Sot do të  mbahet nata e parë e festivalit Kënga Magjike. Këtë herë misioni i këtij festivali të përvitshëm, është 'Këndo për të ndërtuar'....

West Side Family rikthehet te Kënga Magjike, me personin më të...

Grupi i famshëm West Side Family (WSF) rikthehen në Këngën Magjike (KM) pas një mungese prej 11 vjetësh dhe për herë të parë këtij...

Eneda, Marsela dhe Besa në një garë mes artistesh!

Gara në Këngën Magjike, sa vjen dhe bëhet më e fortë. Dje ishin tre këngëtare, ndër më të mirat në tregun shqiptar që prezantuan...

Ja me kë do ta prezantojë Ardit Gjebrea, Këngën Magjike 2019!

Adrola Dushi do të jetë bashkëprezantese e Këngës Magjike 2019. Këtë fakt e kanë zbuluar në Instagram vetë Adrola dhe moderatori, Ardit Gjebrea. Ndërsa...

Do ta prezantojë me Arbana Osmanin “Këngën Magjike”? Flet Ardit Gjebrea

Pak ditë më parë, moderatorja e dashur për publikun shqiptar, Arbana Osmani, postoi në “Instastory” një foto ku tregonte se po drekonte me familjen...