18:09 - 14 Tetor, 2019

Etiketim: këmbë

Cardi B shpërndan foto shokuese të këmbëve të saj

Reperja e njohur me famë botërore Cardi B, përmes një postimi në Twitter, i ka treguar të gjithë botës sesi i fryhen këmbët kur...

Për të shmangur fryrjet e trupit, duhet të hani këto ushqime!

Mbajtja e ujit në trup, ose e njohur si fryrje të trupit, ndodh kur lëngjet e tepërta krijohen brenda trupit. Ka disa arsye pse...

Foto/ Shkoi tek dentisti dhe u zgjua pas 3 muajsh, i...

Një vizitë tek dentisti në vitin 1999 i ndryshoi përgjithmonë jetën 38-vjeçarit anglez, Tom Ray, i cili ka treguar historinë e trishtë të jetës...

I depilon këmbët në dush? Përgjigjja e Taylor Swift i çoroditi...

Këngëtarja, Taylor Swift u shfaq së fundmi në Ellen Show, ku u përball me një sërë pyetjesh, përfshirë edhe nëse i depilon këmbët në...

Foto/ Papa Françesku lan dhe puth këmbët e 12 të burgosurve

Udhëheqësi i Kishës Katolike, Papa Françesku lau dhe puthi këmbët e 12 të burgosurve më 18 prill në një shërbim tradicional, duke u kërkuar...

Jo fustani/ Ja çfarë tërhoqi vëmendje në daljen e fundit të...

Dukesha e Sussex i mahniti të gjithë të mërkurën teksa mbërriti në Teatrin Kombëtar, në Londër. Jo vetëm Dukesha, por edhe diçka tjetër tërhoqi...

Atentatorët ishin në këmbë/ Ja si ndodhi vrasja në Laprakë!

Lapraka është tronditur këtë të mërkurë, nga një atentat me armë që i mori jetën një 17-vjeçareje dhe plagosi rëndë një 23-vjeçar. Griselda Gjinkola...

7 mënyra si të mbani këmbët dhe duart ngrohtë, gjatë dimrit

Duar të ftohta, zemër e ngrohtë, apo jo? Por kujt i intereson kjo në dimër? Kur duar dhe këmbët janë të ftohta, ju nuk...

Ja 5 truket që do ju bëjnë tu thoni lamtumirë dhimbjeve...

  Burrat janë të vetmit që janë rehat si nga veshja, stilimi apo zgjedhja e këpucëve. Ndërsa gratë gjithmonë janë të shqetësuara për paraqitjen e...

Ja si të shpëtoni nga era e keqe e këmbëve!

Bromodoza, apo këmbët me erë të keqe, janë gjendje shumë e zakonshme mjekësore. Kjo është për shkak të djersës, e cila shkakton rritjen e...

Keni probleme me këmbët? Ja 9 trajtimet që do ju ndihmojnë

  Ndonjëherë u japim shumë vëmendje flokëve ose fytyrës dhe harrojmë se sa të rëndësishme janë këmbët. Na fryhen, na çahen apo mbajnë vërtet erë...

Si të shëroni kallot në kushte shtëpie

Edhe nëse punën e keni në ambjente komode, por puna juaj është në këmbë kallot kanë avantazh të krijohen dhe t’ju lodhin shumë. Si nga...

Shëroni fluskat e këmbës brenda nate

Fluskat e këmbëve janë ndër problemet më të zakonshme të cilat shkaktohen nga këpucët e këqija, djersitja e këmbëve, etj., por që fatmirësisht mund...

Thembra të plasaritura? Kjo është zgjidhja më e mirë

Këmbët e plasaritura nuk është vetëm një gjendje e rëndë shëndetësore, por është gjithashtu një dhimbje e vazhdueshme dhe që mund të dëmtojë cilësinë...

Kuptoni partnerin tuaj duke i lexuar gishtat e këmbës

Nëse arrini të lexoni ashtu siç duhet shputën e partnerit tuaj, do t’i kuptoni më mirë! Mendoni se keni gjetur tipin e duhur të...