23:05 - 26 Janar, 2020

Etiketim: KED

Inspektorati i Lartë i Drejtësisë/ KED rendit kandidatët, i pari ish-Avokati...

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, ka renditur kandidatët për Inspektoratin e Lartë të Drejtësisë, që është institucion që do të krijohet sipas reformës në...

Zgjedhja e kryeprokurorit dhe anëtarëve të KED, reagon ambasadori Soreca

Pas zgjedhjes së Prokurorit të Përgjithshëm Olsian Çela dhe anëtarëve të rinj të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, ka reaguar ambasadori i BE në...

Pas shortit për anëtarët e KED, Meta: Transparenca është më e...

Sot në presidencë është hedhur shorti për të zgjedhur anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Nga shorti me gogla janë përzgjedhur dy anëtarët...

Hidhet shorti në Presidencë/ Zgjidhen anëtarët e KED

Në Presidencë është hedhur shorti për përzgjedhjen e anëtarëve të rinj të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Nga Gjykata Kushtetuese, anëtaret e zgjedhura janë z...

Kallëzimi i plotë/ Meta thirrje Prokurorisë të sekuestrojë regjistrimet nga mbledhjet...

Kreu i shtetit, Ilir Meta në kallëzimin penal ndaj kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani dorëzuar në tre prokurori, ka kërkuar...

Meta dorëzon padinë ndaj Dvoranit, në 3 prokurori

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka ngritur padi ndaj kreut të KED-it, Ardian Dvorani në tre prokurori, atë të Tiranës, të Përgjithshme dhe te...

Meta: Ardian Dvoranin do ta bëj shembull

I ftuar në emisionin “Open”, kreu i shtetit, Ilir Meta ka thënë se,  kreu i KED-it Ardian Dvorano do të bëhet shembull. Sipas Metës,...

Pasi lajmëroi se do e padiste penalisht Dvoranin, Meta: Skandaloz presioni...

Presidenti Ilir Meta, përmes një postimi në facebook, e ka quajtur skandaloz presionin politik ndaj Këshillit të Emërimeve në Drejtësi dhe anëtares së Gjykatës...

Pas Metës e LSI, edhe Basha sulmon kreun e KED: Gjykatën...

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha gjatë takimit me banorët e Sarandës është ndalur edhe tek debati i fundit për Gjykatën kushtetuese, që ka sjellë...

Kushtetuesja/ LSI nis sulmin frontal ndaj KED

Një ditë më parë Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një konferencë për media ka sulmuar ashpër kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi,...

Përplasjet për Kushtetuesen/ Meta e quajti mafioz të partisë, reagon kreu...

Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, ka reaguar pas deklaratave të Presidentit Ilir Meta, për procesin e përzgjedhjes së anëtarëve të...

Përfundojnë intervistat për Gjykatën Kushtetuese, KED kërkesë Presidentit dhe Kuvendit

Pas përfundimit të intervistimit të kandidatëve të zgjedhur për Gjykatën Kushtetuese, Këshilli i Emërimeve në Drejtësi i ka bërë kërkesë Kuvendit  dhe Presidentit, të...

Deputeti i PS: Brenda korrikut, ngrihet Gjykata Kushtetuese

Deputeti i Partisë Socialiste, Adnor Shameti tha në 'Dritare me Rudinën' se, brenda korrikut mund të ngrihet edhe Gjykata Kushtetuese.  Sipas Shametit, Këshilli i...

Caktohet data kur Kuvendi do të hedhë shortin për KED

Kuvendi do të hedhë shortin për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi, dhe është përcaktuar data 7 dhjetor. Shorti do hidhet nga Kuvendi, pasi Presidenti...

Shorti për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi, përzgjidhen emrat e parë

Këtë të enjte është hedhur shorti për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi, i cili ka nxjerrë emrat e parë të përzgjedhur. Më poshtë po...