15:13 - 18 Gusht, 2019

Etiketim: Kavaje

ONM kërkon apelimin e vendimit për kryeprokurorin e Kavajës

Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit i ka paraqitur Komisionarëve Publikë rekomandimin për ankimimin në KPA të vendimit të konfirmimit në detyrë të kryeprokurorit të Kavajës,...

Dy ditë para protestës, Basha në Kavajë dhe Elbasan

Kryedemokrati Lulzim Basha, ditën e sotme ka zhvilluar një takim jo formal me me drejtuesit e Partisë Demokratike, për protestën e radhës, në Kavajë....

Ngjarja në Kavajë, ja kush janë personat e përfshirë në sherrin...

Mesditën e sotme, Kavaja u trondit nga një ngjarje e rëndë, ku pas një sherri mes bandave mbeti i vrarë një 50-vjeçar i pafajshëm,...

Kavajë/ Përplasje mes bandave, një i vdekur dhe 4 të plagosur

Dy banda janë përplasur me armë në Kavajë, dhe fatkeqësisht një person i pafajshëm që po kalonte në rrugë është vrarë. Mësohet se viktima...

Përplasjet në KZAZ e Kavajës, policia arreston një 26-vjeçar

Policia ka arrestuar një 26-vjeçar nga Kavaja, pas tensioneve në KZAZ-në e qytetit. 26-vjeçari akuzohet për dëmtim të materialeve zgjedhore, organizim dhe pjesëmarrje në...

Përplasjet në KZAZ Kavajë, arrestohet një nga të kërkuarit

Pas përplasjeve në KZAZ-në nr.42 të Kavajës, policia ka arrestuar një tjetër person të shpallur në kërkim. Bëhet fjalë për shtetasin Enea Gjonaj, i cili...

Incidentet në KZAZ e Kavajës/ Gjykata lë në burg 2 të...

Gjykata e Kavajës jep masën e sigurisë për tre të arrestuarit, pas përplasjeve dhe incidenteve në KZAZ-në e qytetit. Mësohet se, Gjykata ka vendosur...

Bomba molotov mbi policinë në Kavajë, arrestohet protestuesi i PD-së

Një person i shpallur në kërkim është arrestuar ditën e sotme nga policia e Kavajës. Në pranga ka rënë 41-vjeçari E. D., i cili...

Sulmet në Kavajë, Gazmend Bardhi: Kujdes mos bini pre e provokimeve...

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, me anë të një shkrimi në Facebook i ka bërë thirrje Ramës të ndalojë sulmet ndaj qytetarëve...

Foto/ Zjarrfikësit kundër policisë dhe uji kundër gazit lotsjellës, plas në...

Diçka e paprecedentë ka ndodhur sot në Kavajë, ku zjarrfikësit kanë përdorur ujë me presion kundër policisë dhe FNSH-së, të cilët ishin në mbrojtje...

Bashkia e Kavajës përdor zjarrfikëset dhe ujin me presion për të...

Militantët e PD me në krye kryetarin e Bashkisë Kavajë, Isa Sakja kanë hedhur në tokë murin rrethues të shkollës '3 Dëshmorë't ku është...

Video/ Përplasje në Kavajë, militantët e PD tentojnë të futen në...

Militantët e Partisë Demokratike janë përplasur me policinë në tentativë për të hyrë në KZAZ Nr. 42 në Kavajë me qëllim nxjerrjen jashtë të...

Foto/ Sot festonte datëlindjen, ja kush është viktima e tretë e...

Aksidenti tragjik, në dalje të qytetit të Kavajës ka shënuar edhe viktimën e tretë. Mëngjesin e së mërkurës, ka humbur jetën  23-vjecari Vilson Cara,...

Video+Emrat/ Aksidenti tragjik në Kavajë, humb jetën pasagjeri 23-vjeçar dhe kalimtarja...

Nga aksidenti i ndodhur mbrëmjen e sotme rreth orës 22:30 në dalje të Kavajës kanë humbur jetën kalimtarja Lumturie Demrozi, 46-vjeç dhe pasagjeri Gentjan Belba,...

Kavajë, makina shtyp në trotuar nënën me fëmijët, 2 të vdekur...

Nga aksidenti i ndodhur pak më parë në dalje të Kavajës raportohet se kanë humbur jetën dy persona. Sipas informacioneve të para një mjet i...