03:52 - 13 Nentor, 2019

Etiketim: Kanada

Air Canada heq termat zonja dhe zotërinj, do të përdorë terma...

Air Canada nuk do t'u drejtohet më pasagjerëve "zonja dhe zotërinj" gjatë thirrjeve në fluturim. Punonjësit e linjës ajrore kanadeze u udhëzuan të heqin termat...

U ngjyros me të zezë në 2001, Justin Treadeu kërkon falje

Në vitin 2001, gjatë një mbrëmje festive në shkollë kryeministri i Kanadasë, Justin Treadeu ishte ngjyrosur me ngjyrë të zezë, pa e ditur se...

Ministrja Denaj flet për njohjen e pensioneve me Kanadanë: Përfitojnë 70...

E firmosur tashmë me 11 shtete, ratifikimi i marrëveshjes për njohjen e ndërsjelltë të pensioneve me Kanadanë u jep mundësi mijëra emigrantëve shqiptarë që...

Doni të emigroni në Kanada? Avokati shqiptar tregon kriteret dhe kushtet

Zotërimi i gjuhës angleze në nivel të avancuar mbetet kushti kryesor dhe më i rëndësishëm për të emigruar në Kanada. Nëse vite më parë kishte...

30 mijë $ për SHBA, Kanada e Angli/ Përfundojnë hetimet për...

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar dosjen në gjykatë për 51 persona të arrestuar nga operacioni  “One if by...

Video, Rama: Ja si u zgjidh problemi i Adrianit që jeton...

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama ka treguar rastin e Adrianit, në shqiptari që jeton në Kanada, i cili ka zgjidhur një problem shumëvjeçar...

SHBA heq tarifat e çelikut dhe aluminit në Kanada

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë arritur një marrëveshje me Kanadanë, për të hequr tarifat e importimit të çelikut dhe aluminit, në një masë...

Foto/ Çorape për kryeministrin kanadez me motive të Jerusalemit

Gruaja e presidentit të Izraelit, Ruwen Rivlin, Nehama, e cila po shërohet nga një transplantim i mushkërive në spital, siguroi që burri i saj...

Arrestohet vajza e themeluesit të kompanisë kineze Huawei

Vajza e themeluesit të gjigantit të telefonisë Huawei, është arrestuar në Kanada, dhe po bëhet ekstradimi i saj në Shtetet e Bashkuara. Meng Wanzhou, financiere...

Kanadaja legalizon shitjen dhe përdorimin e kanabisit

Kanadaja është bërë vendi i dytë pas Uruguait po ka legalizuar përdorimin dhe shitjen e kanabisit. Tregu mbarëkombëtar i kanabisit, u hap të mërkurën...

Sulmi në Kanada/ Ja kush është shqiptari që ndihmoi viktimat!

Bes Kondi është një nga heronjtë e ngjarjes së ndodhur në Kanada , i cili ka dhënë ndihmën e tij për të plagosurit. Bes Kondi,...

Vrau 10 persona në Kanada, arrestohet autori!

Policia kanadeze, ka mundur të identifikojë, dhe arrestojë, autorin e sulmit me fugon në Kanada, ku mbetën të vdekur 10 persona dhe u plagosën...

Foto/ Tragjedi në Kanada, 5 të vdekur pasi furgoni përplas turmën...

Është kthyer në tragjedi ngjarja e ndodhur në Toronto të Kanadasë, pasi një furgon hyri mes turmës së njerëzve. Deri më tani 5 nga 10...

Sulmi me raketa në Siri/ Kanadaja mbështet aksionin, Irani e Rusia...

SHBA, Britania  e Madhe dhe Franca kanë sulmuar ushtarakisht Sirinë. Mbi këto sulme kanë reaguar edhe shtetet e tjera të botës. Kështu deri më tani,...

Ja disa arsye pse nuk duhet të emigrosh në Kanada!

Nga Luna Ruvina Pati një periudhë para disa vjetësh kur shqiptarët i hynë me kokë aplikimit për të emigruar në Kanada. Kështu edhe vëllai i...