10:06 - 19 Shkurt, 2020

Etiketim: kanabis

Miratohen dy ilaçe me bazë kanabisi

Dy ilaçe me bazë kanabisi, janë miratuar për përdorim në Angli. Këto ilaçe do të përdoren për të trajtuar epilepsinë dhe sklerozën te fëmijët....

Foto/ Aktori shqiptar hap fermën e kanabisit: E kam pirë që...

Aktori i famshëm me origjinë shqiptare Jim Belushi duket se e ka lënë aktrimin dhe tashmë ka filluar të merret me kanabis. Belushi ka ngritur...

Video/ ‘Më votoni’, kandidati i pavarur i Këlcyrës: Do hap shtëpi...

Hapja e shtëpive publike dhe legalizimi i kanabisit në Këlcyrë, ky është premtimi i Hazbi Kasajt, kandidati për kryetar Bashkie në Këlcyrë. Hazbi Kasaj thotë...

Ku i ka shkuar mendja? Kokainë brenda vezëve arrestohet shqiptari në...

Dy persona janë arrestuar sot për trafik droge dhe njëri prej tyre është shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur. Policia italiane ka...

Tre shqiptarë kapen me 2.2 milion euro drogë në Gjermani

Policia e Dresdenit në Gjermani ka arrestuar 6 persona, mes tyre tre shqiptarë që bënin trafik kanabisi nga Spanja, policia ka sekuestruar 220 kg...

Video/ 60 mln euro kanabis dhe ekstazi drejt Stambollit, në pranga...

Policia turke ka sekuestruar 1.2 ton kanabis dhe 550 mijë pilula ekstazi me vlerë rreth 60 mln euro gjatë dy operacioneve në Stamboll, ku...

Evropa e shqetësuar për rritjen e përdorimit të lëndës narkotike, Shqipëria...

Qendra Europiane e Monitorimit të Drogave dhe Varësisë nga Drogat (EMCDDA) ka publikuar raportin vjetor të drogave të vitit 2018, ku shpreh shqetësimin për...

Ja përfitimet shëndetësore që vijnë nga kanabis!

Ne të gjithë e dimë që tetrahidrokanabinol (TK, substanca e gjetur brenda në kanabis), është e dëmshme për shëndetin. Kjo substancë, ju bën të...

Spanjë 2018, edhe Shqipëria në ekspozitën e kanabisit

Nga Luna Ruvina Ndonëse tonelata kanabisi kultivohen e kapen vazhdimisht këtu tek ne prej vitesh, unë vetë nuk ia kam parë ndonjëherë me sy as...

105-vjetori i Policisë, Rama: Mbyllëm plagën e vjetër të kanabisit

Kryeministri Edi Rama, i pranishëm në ceremoninë e organizuar në Lezhë për 105-vjetorin e Policisë së Shtetit, deklaroi se “në vitin 2017, Shqipëria doli...

Sekuestrohen 700 kg kanabis në Skrapar, në pranga poseduesi

Policia e Skraparit ka sekuestruar disa thasë të mbushur me kanabis, të gjetur në një zonë të pyllëzuar. Lënda narkotike është gjetur në fshatin...

Nëna parceliste ankohet për djemtë: Zgjodhën fenë, në vend të drogës

Nga Luna Ruvina “Sikur ardhke pak si era hashash, moj nënë!” - i kishte thënë pacientes gjashtëdhjetë e kusur vjeç kirurgu, një miku im i...

Po ti e ke provuar hashashin e Skraparit?

Nga Luna Ruvina Para se të zienin në media gjithë këto lajme, akuza e përgjime për kanabisin, kisha dëgjuar një histori që tani nuk po...

LIVE/ Rama mbledh Task Forcën: Drejt zmbrapsjes totale të kultivuesve të...

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një mbledhje me Taks Forcën e ngritur për kanabisin në vend. Përmes një postimi në facebook Rama shkruan: …...

Shkodër/ Kanabisi si kos, komposto dhe reçel… arrestohet një 22-vjeçar

Një i ri nga Shkodra është arrestuar nga Policia pasi iu zbuluan kanasi në vazot e kosit, kompostos dhe reçelit. I arrestuari quhet Kleand...