21:11 - 26 Shkurt, 2020

Etiketim: Kakavijë

Video/ Bllokohen në Kakavijë 5 makina luksoze, ishin të vjedhura

Policia kufitare ka bllokuar në Kakavijë 5 automjete të vjedhura, 4 prej të cilave ishin luksoze. Janë proceduar penalisht 5 persona për veprën “Trafikim...

Festat me familjen/ Ja sa qytetarë kanë hyrë në Shqipëri, 24...

Festat e fundvitit gjithmonë sjellin fluks në pikat kufitare, pasi shumica e shqiptarëve kthehen pranë familjeve të tyre për të festuar Vitin e Ri. Gjatë...

Festat/ Dynden emigrantët, 250 mijë persona hyjnë nga Kakavija!

Tanimë jemi në periudhë festash, ndërsa të gjithë duan që t'i kalojnë këto festa pranë familjeve të tyre. Edhe emigrantët janë dyndur për të ardhur...

Foto/ Rradhë të gjata në Kakavijë, pala shqiptare punon me...

Të gjithë udhëtarët që po shkojnë nga Shqipëria për në Greqi, e kanë shumë të vështirë që mbrëmjen e sotme të kalojnë përmes pikës...

Përvjetori i vrasjes së Kacifas, ndalohen në Kakavjë 13 persona!

Me datën 28 tetor, bëhen një vit nga vrasja e ekstremisitit grek, Kostandin Kacifas në Bularat të Gjirokastrës. Mijëra grekë kanë kaluar kufirin orët e...

Kaos në palën greke në Kakavijë, shqiptarët presin në radhë kilometrike

Prej disa orësh në doganën e Kakavijës është ndërprerë puna nga pala greke si pasojë e rënies së sistemit të tyre kompjuterik. Emigrantët shqiptarë, por...

Arrestohen 6 policë në Kakavijë, ja për çfarë akuzohen!

6 punonjës të Policisë Kufitare në Kakavijë, në Gjirokastër janë arrestuar këtë pasdite nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat. Ndërkohë, mësohet se, 6...

Aksidentohet punonjësi i Policisë Kufitare të Kakavijës, në gjendje kritike për...

Mëngjesin e sotëm, rreth orës 05:30 është aksidentuar rëndë punonjësi i Policisë Kufitare të Kakavijës. Polici i aksidentuar është, Shkëlqim Lile, polic në Drejtorinë Kufitare.   Mësohet...

Arrestohet shqiptari në Kakavijë, dyshohet se është anëtar i ISIS

Leonardo Rustemi është shtetasi shqiptarë i arrestuar ditën e djeshme nga policia greke në Kakavijë, pasi dyshohet si anëtarë i ISIS. Sipas raportimit të  “Balkanweb”...

Viti i Ri, fluks i rënduar në Durrës dhe Kakavijë

Në portin e Durrësit vijon fluksi i kthimit për festën e Vitit të Ri i shqiptarëve që jetojnë e punojnë në vendet e BE....

Bushati takim me zyrtarët grekë, zgjidhet situata në Kakavijë

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati pati një komunikim intensiv me homologun e tij grek Nikos Kotzias dhe me Ministrin e...

Bllokimi i grekëve/ Bushati në Kakavijë

Prej natës së mbrëmshme vijojnë radhët e gjata në pikën kufitare të Kakavijës. Pala greke nuk punon më asnjë sportel dhe ka sjell një kaos...

Hakmarrja për Himarën dhe mizoria greke mbi gra e fëmijë, ja...

Nga Fatjon Baze, Kakavijë Qe prej mbremjes se djeshme ne piken doganore te Kakavijes qytetaret shqiptare që jane nisur ne drejtim te shtetit grek kanë...

Kaos në Kapshticë e Kakavijë, shqiptarët nuk lejohen të kalojnë

Në dy doganat me Greqinë, në atë të Kakavijës dhe të Kapshticës, situata është shumë e tensionuar. Kjo pasi që prej mbremjes së djeshmë...

Greva e doganierëve grekë krijon radhë 2 kilometra të gjatë në...

Në pikën doganore në Kakavijë është krijuar radhë e gjatë automjetesh që presin të kalojnë në Shqipëri dhe Greqi. Me qindra automjete presin në...