01:22 - 13 Nentor, 2019

Etiketim: Kadri Veseli

Kadri Veseli thirret në Hagë/ Basha: Do t’i dëshmojë botës drejtësinë...

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha sot se është thirrur për t’u intervistuar në Dhomat e Specializuara në Hagë, që trajtojnë...

Çudit këshilltari i Kadri Veselit: Albin Kurti është i admirueshëm, për...

I ftuar në "Arena" nga Dritan Hila, në RTV ORA, këshilltari i Kadri Veselit, kryetarit të PDK në Kosovë, Adri Nurellari, ka çuditur me...

Nurellari: Veseli refuzoi ofertat për një qeveri të arnuar pas dorëheqjes...

Këshilltari i kreut të PDK-së, Adri Nurellari i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora tha se Kadri Veseli pas dorëheqjes së parevokueshme të...

Urime, Kadri Veseli!

Nga Bedri Islami Shumë kujt mund t'i duket e habitshme përse i dërgoj urime Kadri Veselit, mikut tim të vyer, kur, në zgjedhjet e 6...

Kadri Veseli turpëroi Tiranën

Nga Skënder Minxhozi Në fakt s’na ka turpëruar vetëm ai. Na ka turpëruar e gjithë klasa politike kosovare, e cila i tregoi pjesës tjetër të...

 Kadri Veseli pranon humbjen: PDK kalon në opozitë!

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, pas rezultatit të numërimit të shumicës së votave në Kosovë, ka pranuar humbjen, duke thënë se partia e tij...

Nesër heshtje zgjedhore, Kosova voton të dielën

Duke filluar nga ora 00:00 e mbrëmjes së sotme, Kosova shkon zyrtarisht në heshtje zgjedhore. Të dielën, duke nisur në orën 07:00 të gjitha qendrat...

Haradinaj sulmon Kadri Veselin: Nuk luftohet korrupsioni me servilizëm

Ish-kryeministri i Kosovës, njëkohësisht edhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka sulmuar ashpër kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli. Gjatë një...

Kadri Veseli flet për rastin me fajdet: Jap dorëheqje nëse verifikohem...

Ndërsa mediet e Prishtinës publikuan një videoincizim ku përmendet emri i Kadri Veselit duke ngritur dyshime për përfshirjen e tij në një grup që...

‘Trafik organesh dhe ekzekutime në grup’, Kadri Veseli do pyetet Hagë

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli do të merret në pyetje në Gjykatën Speciale në Hagë. Veseli është shprehur se nuk ka është...

Depërtimi i gylenistëve/ Kosova drejt krizës politike, kërkohet shkarkimi i Presidentit...

Një ditë më parë në Kosovë janë arrestuar e më pas janë depërtuar drejt Turqisë 6 shtetas turq, të cilët qeveria e Erdoganit i...

Kurti e Veseli përplasen në Kuvend

Deputeti Albin Kurti i është përgjigjur kreut të PDK-s Kadri Veseli, që ndër të tjera ka thënë se e kanë marrë në qafë Astrit...

Dështimi i ri i Kadri Veselit dhe fillimi i ri i...

Nga Lavdim Hamidi “Fillimi i Ri” i Kadri Veselit në politikë rezultoi me debakël. Partia Demokratike e Kosovës nën drejtimin e tij ka marrë tatëpjetën, duke...

Gratë e politikanëve nuk kanë gojë, vetëm dorë

Politikanët shpesh në publik dhe në aktivitete të ndryshme politike shoqërohen nga bashkëshortet e tyre. Ata flasin shumë për të drejtat e grave dhe...

Qeveria e Kosovës drejt rënies, votohet sot mocioni i mosbesimit

Në seancën e sotme të kuvendit të Kosovës është duke u diskutuar për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Isa Mustafës. Në seancën e sotme...