09:59 - 10 Dhjetor, 2019

Etiketim: johanes hahn

Berisha: Pas Ramës përgjegjës për negociatat është Hahn

Ish-kryeministri Sali Berisha ka thënë se komisioneri për zgjerim Johanes Hahn është përgjegjës për mos-çelejen e negociatave pas kryeminsitrit Edi Rama. Berisha në “Tempora” tha...

Gjermania i tha po Shqipërisë, Hahn: Janë njohur rezultatet!

Bundestagu gjerman ka votuar me shumicë votash, pro hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në lidhje me këtë vendim të rëndësishëm, ka...

Air Albania dhe aeroporti i Vlorës shkelje e MSA, Hahn: Do...

Eurodeputeti Paul Ruebig pak muaj më parë, në një letër drejtuar Bashkimit Evropian, konstatonte shkelje të mundshme të Marrëveshjes së Stabilizim-Asocimit, nga ana e...

BE për protestat në Ballkan: Të bëhen ndryshimet politike, përmes procese...

Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johanes Han deklaroi dje në Bruksel se mbështet plotësisht të drejtën e protestave dhe lirinë e shprehjes në...

Rekomandimi për hapjen e negociatave, Hahn: Duhet shumë punë pas kësaj

Komisoneri për zgjerim Johanes Hahn nga zyra e BE në Tiranë ka uruar Shqipërinë për vendimin e KE, për rekomandimin e hapjes së negociatave...