07:21 - 22 Janar, 2020

Etiketim: joga

Bëni këto 6 ushtrime për të jetuar më gjatë!

Një mënyrë jetese e shëndetshme dhe stërvitje  e mirë fizike janë çelësat për jetëgjatësinë. Nëse ju ushtroheni çdo ditë, shtoni disa vite jetë, thotë...

Ja ushtrimi që bën Meghan Markle, pas lindjes!

Meghan Markle para një muaji Zoti e ka bekuar me një djalë, dhe ende është në procesin e përshtatjes me jetën e një nëne. Pavarësisht...

Një udhëtim në Indi, me Yogin

Nga Dritare.net Yogi Shivakhanda, një nga mësuesit më të mirë të yogas në botë, ishte në Tiranë dhe për dy ditë rresht, dhuroi...

Luftoni diabetin, duke bërë joga

Njerëzit që vuajnë nga diabeti duhet të nxiten të bëjnë joga për të mbajtur gjendjen nën kontroll, thonë ekspertët. Disa pacientë madje mund të...