22:45 - 20 Maj, 2019

Etiketim: Ivanka Trump

Foto/ Ivanka Trump, ikona e stilit dhe kombinimit!

Ivanka Trump është këshilltarja e presidentit Trump. Por si shumë nga bashkëkohëset e saj, Huma Abedin, mbretëresha Rania dhe Amal Clooney, Melanie Trump edhe...

Dorëheqja e Haley nga OKB/ Trump ka gati kandidatin e ri,...

Ditën e sotme Ambasadorja e SHBA, në OKB, Nikki Haley ka njoftuar dorëheqjen e saj, dorëheqje e cila është pranaur nga Presidenti Donald Trump. Por,...

Foto të rralla të vajzës së parë Ivanka Trump, do surprizoheni!

Mbase ju nuk e pëlqeni vajzën e parë Ivanka Trump, por pavarësisht kësaj ajo gjithmonë është një vajzë që përbën lajm.  Të qenit vajzë...

E dashur Ivanka, të famshmit thirrje vajzës së Trump të dalë...

Një fushatë e organizuar ka nisur pasivisht në instagram, nga të famshmit në Amerikë, në lidhje me politikën e Presidentit Trump për ndarjen e...

Ivanka Trump, stili i vajzës së presidentit i paarritshëm edhe në...

Vajza e Donald Trump tërheq lehtësisht shikim e të gjithë botës me sharmin e saj. Sigurisht pa harrur punë e  saj diplomatike. Ivanka Trump godet sërish...

Foto/ Ivanka e pranon të vërtetën, por njerëzit zemërohen me të

Ivanka Trump përditësoi kohët e fundit biografinë e saj në Twitter, dhe hoqi një frazë kyçe që shpallte mbështetjen e saj për fuqizimin e...

Dyshimet e forta/ Mikja e Ivankës është agjente e Kinës

Wendi Deng, ish-gruaja e manjatit të mediave, Rupert Murdoch, dyshohet nga shërbimet inteligjente amerikane se është agjente e Kinës. Në fillim të vitit 2017 shërbimet...

Rrëfehet gruaja e parë, Ivana: Ju tregoj Donald Trump

Nga Kozeta Turishta “Raising Trump” është libri i ri me kujtime, i Ivana Trump, bashkëshortja e parë e Presidentit aktual të Shteteve të Bashkuara të...

Ivanka Trump dhe kryeministri i Kanadasë Trudeau bëhen sërish bashkë

Një foto gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë mes vajzës së Presidentit Trump, Ivanka Trump dhe Kryeministrit të Kanadasë Justin Trudeau bëri xhiron...

Ivanka Trump na ka gënjyer? Ja për çfarë po e sulmojnë...

Vajza e presidentit të SHBA- ve, Ivanka Trump, nuk i ka shpëtuar asnjëherë vëmendjes së publikut dhe medies. Ato kanë qenë gjithmonë në kërkim...

Foto/ Vajza që po i merr pushtetin babait, Ivanka i lë...

Vizita e dytë e Ivankës në Gjermani ka rrëmbyer vëmendjen më shumë se herën e parë, kur ajo erdhi si këshilltarja e Presidentit. Kësaj...

Ivanka Trump më e bukur se kurrë

Ivanka Trump tërheq shpeshherë vëmendjen në çdo dalje të saj.  Edhe pse nënë, 35 vjeçarja i ka mrekulluar të gjithë me fotot e saj...

Ja çfarë lidhje ka Basha me Ivanka Trump!

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka treguar se ka njohje personale me Ivanka Trump, vajza dhe njëkohësisht këshilltarja e presidentit të SHBA, Donald Trump....

Bullshit-Feminizmi i Ivanka Trumpit

Nga Margarete Stokowski. A guxon ta quajë veten feministe Ivanka Trumpi? Natyrisht. Kush mund t’ia ndalojë? Ivanka Trump natyrisht mund ta quajë vetën feministe, ashtu siç...

Përgjigja epike e Melania Trump, habiti edhe Papa Françeskun

Një bashkëbisedim i shkurtër mes Zonjës së Parë, Melania Trump dhe Papa Françeskut, po bën xhiron në rrjetet sociale. Melania dhe Ivanka Trump po shoqërojnë presidentin...