21:03 - 24 Shkurt, 2020

Etiketim: Isa Mustafa

Arrihet marrëveshja Kurti-Mustafa, ja detajet!

Tanimë kur janë bërë gati 4 muaj nga 6 tetori, që u mbajtën zgjedhjet në Kosovë, Albin Kurti nga Lëvizja Vetëvendosje, dhe Isa Mustafa...

Koalicioni në Kosovë/ Mjeku popullor: Kanë magji, më lejoni t’i shëroj...

Kanë mbetur 4 ditë deri në mbarimi ne afatit kushtetues, për formimin e koalicionit mes Vetëvendosjes dhe LDK, në Kosovë. Çështja tanimë është bërë shqetësuese,...

Albin Kurti duhet të dorëzohet

Nga Andi Bushati Edhe pas dështimit të takimit të fundit, zërat që i kërkojnë Albin Kurtit, një sakrificë të ekstreme për formimin e qeverisë, po...

Nuk ka marrëveshje Kurti-Mustafa

Ka përfunduar edhe takimi i radhës mes kreut të VV, Albin Kurti dhe atij të LDK, Isa Mustafa . Ky takim ka përfunduar pa amrrëveshje,...

7 ditë afat/ Nis takimi Kurti-Mustafa, çfarë po ndodh me ambasadat...

Kur kanë mbetur edhe 7 ditë afat që koalicioni qeverisës në Kosovë të formohet, kreu i Vetëvendoses Albin Kurti, dhe kreu i Lidhjes Demokratike...

Dështon takimi Kurti-Mustafa, nesër ndërhyjnë ndërkombëtarët!

Takimi i sotëm mes Albin Kurtit dhe Isa Mustafës është parë si vendimtar, për koalicionin VV-LDK, por që ky takim tanimë ka dështuar, dhe...

Përfundon takimi vendimtar VV-LDK!

Pas gari 3 orësh ka përfunduar takimi mes kreut të Vetëvendosjes dhe kreut të LDK, Isa Mustafa në kryesinë e Kuvendit të Kosovës. Ky takim...

14 ditë kohë për qeverinë/ LDK refuzon përsëri propozimin e Vetëvendosjes

Kur kanë mbetur edhe 14 kohë për të formuar qeverinë, Lidhja Demokratike e Kosovës ka refuzuar sot ofertën e fundit të Vetëvendosjes. Kryesia e LDK...

Albin Kurti refuzon ofertën e Mustafës: Nuk lëshojmë Glauk Konjufcën

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar letrën që ia ka dërguar sot Lidhjes Demokratike të Kosovës, të cilën e e konsideroi si jozyrtare kreu i LDK-së,...

Vijon ping-pongu për poste në Kosovë/ Mustafa i kërkon Kurtit kryeparlamentarin

Situata në Kosovë mbetet e njëjtë, madje duket se sot ndasitë janë thelluar akoma më shumë, teksa Lidhja Demokratike e Isa Mustafës ka kërkuar...

Vetëvendosje i bën ofertën e fundit LDK

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi ka bërë publike tanimë ofertënqë Vetëvendosje i ka bërë së fundmi Lidhjes Demokratike. Prej më shumë se 3 muajsh...

Takimi i dytë mbaroi pa marrëveshje, Kurti dhe Mustafa takohen sërish...

Ka përfunduar pas tre orësh takimi i dytë mes Albin Kurtit dhe Isa Mustafës. Por mësohet se ata do të takohen sërish nesër. Zëdhënësi i...

Nuk ka marrëveshje Vetëvendosje-LDK/ Mustafa: Takohemi nesër përsëri!

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë përfunduar takimin e parë pas pezullimit të bisedimeve...

Kërcënohet me jetë djali i Isa Mustafës

Djali i Isa Mustafës, Besnik Mustafa është kërcënuar sot me jetë. Ka qenë vetë Mustafa, që e ka publikuar mesazhin kërcënues ndaj tij në...

Situata në Kosovë e paqartë, Isa Mustafa: Mund të shkojmë në...

Lëvizja Vetëvendosje ka propozuar ditën e sotme Glauk konjufcën për kryetar të kuvendit, i cili është votuar edhe nga LDK. Ky propozim i Vetëvendosjes i...