07:23 - 22 Janar, 2020

Etiketim: interviste

Kandidati për kryetar të SPAK: Do godasim këdo, pavarësisht fuqisë!

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka nisur intervistimin e kandidatëve që kanë shprehur interes për të drejtuar Strukturën e Posaçme Antikorrupsion, apo siç njihet...

Para intervistës në “Porta a Porta”, Rama flet për ndihmat nga...

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka qenë sot në samitin e NATO-s, në Londër. Nga Londra, Rama udhëtoi drejt Italisë, ku do të jetë...

Edhe pas divorcit bashkë/ Gazetarja intervistë me ish-bashkëshortin

Sot në emisionin e Rudinës, u zhvillua një intervistë komplet ndyshe nga çfarë jemi mësuar të shohim zakonisht. E ftuar ishte gazetarja e kronikës...

Në një intervistë me ndjekësit Arbana Osmani i tha të gjitha...

Arbana Osmani pati një sukses  të padiskutueshëm me librin e saj "Receta për 5 minuta". Stenda e saj në Panairin e Librit, përgjatë 4...

Intervista/ Gent Bejko: Shqipëria është e bukur, por duhet zhbërë njëherë...

Nga Jonida Hitoveizi  Në Shqipëri ishte i suksesshëm, por një ditë të bukur vendosi të linte gjithçka pas dhe t’ia niste nga e para shumë...

Omer Kaleshi, piktori i tre atdheve: Unë nuk kam fëmijë, kur...

Intervistoi: Rudina Xhunga Omer Kaleshi është piktor, është piktor sa shqiptar, aq turk, aq francez. Por e rëndësishmja ai është artist. Ka pikturuar dhe ekspozuar...

Intervista/ Rama për revistën prestigjoze italiane: Ja përse Shqipëria mund të...

Nga Stefano Piazza dhe Luciano Tirinnanzi Revista prestigjoze italiane “Panorama”  Edi Rama sapo ka mbaruar një takim me kryeministrin Giuseppe Conte. Duket i lodhur, por mjaftueshëm...

Arbana Osmani flet për djalin: Joni ma ka ndryshuar jetën në...

Arbana Osmani pak përpara publikimit të librit të ri të gatimeve " Receta për 5 minuta", ka dhënë një intervistë për revistën "Who". Duke...

Renato Mekolli pranon lidhjen, por vendos afat kohor kur do ta...

Shefi i njohuri kuzhinës, Renato Mekolli, i ftuar sonte në emisionin Soiree,  e ka pranuar  që është në një lidhje, por ka vendosur një...

Për Alvinin po lëvizet çdo gur! Gazetari i “Le Iene”: Nuk...

Askush nuk di me siguri të thotë se çfarë do të ndodh me ta. Janë afro 50 fëmijë shqiptarë, të cilët u kthyen në...

Ekskluzive/ Abdulla Krutani, i mbijetuari i fundit i “Mauthausen” që i...

Nga Jonida Hitoveizi Abdulla Krutani është shqiptari i fundit që ka shansin të na rrëfejë ende tmerrin e një kohe, që për shumë mund të tingëllojë...

Mjekja më tha të mos këndoja më/ Sfida më e vështirë...

Aurela Gaçe, ka dhënë mbrëmjen e djeshme një intervistë ndryshe në Vizion Plus. Jemi mësuar ta shohim si një grua të fortë, por ja...

Kompozitori i filmave të mëdhenj si “Gladiator” dhe “Mbreti Luan”: Nuk...

Kompozitori i njohur Hans Zimmer, në një intervistë për The Talks, tregon më shumë mbi punën e tij, lidhjen me personazhet dhe pse jeton...

Ekskluzive/ Zenel Laci, emigranti shqiptar që dikur shiste patate të skuqura,...

Nga Jonida Hitoveizi Ai mund të quhet pa frikë emigranti shqiptar më i famshëm në Bruksel, i cili për 16 vite ka punuar në dyqanin...

Holta, shqiptarja që lindi në Pekin dhe punon në Londër

Kjo është historia e bukur e një vajze të pazakontë, një shqiptareje bote, të shumë shkollave dhe qyteteve që e do Shqipërinë dhe nuk...