17:15 - 29 Janar, 2020

Etiketim: INTERPOL

I dënuar me 18 vjet burg, ekstradohet nga Greqia 55-vjeçari i...

Interpol Tirana në bashkëpunim me homologët grekë kanë kapur dhe ekstraduar nga Greqia, Kudret Shametja, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. 55-vjeçari  ka qenë...

Foto/ Kush është personi i dënuar përjetë që u ekstradua nga...

  Interpol Tirana në bashkëpunim me organet e ligjit në Austri, kanë bërë të mundur ekstradimin nga Vjena, të Viktor Pelivani, 43 vjeç, lindur në...

Kosova mund të tërheqë aplikimin për anëtarësimin në INTERPOL

Me datat 15 deri me 18 tetor në Kili të Amerikës Latine pritet që të mbahet Kuvendi i Përgjithshëm i INTERPOL. Kosova ka aplikuar për...

Vrau dhe i dha ryshfet gjyqtarit për të dalë nga burgu,...

Interpol Tirana në bashkëpunim me atë të Mançesterit kanë bërë të mundur kapjen dhe ekstradimin e shtetasit, Gentian Doda, i akuzuar për vrasje, si...

Interpol Tirana kap kunatin e dy indianëve të arrestuar, ja për...

Një tjetër shtetas indian është arrestuar nga Interpoli, në bashkëpunim me shërbimet e Policisë së Rinasit. Indiani është arrestuar pasi ishte shpallur në kërkim...

Kosova dështon të jetë pjesë e INTERPOL, nuk mori votat e...

Kosova ka dështuar të jetë  pjesë e INTERPOL, sepse as në raundin e dytë nuk arriti të marrë  2/3 e votave për  t’u bërë...

INTERPOL heq Haradinajn nga lista e të kërkuarve, Serbia: Do ta...

Një ditë më parë INTERPOL ka hequr nga lista e të kërkuarve 18 persona që akuzohen nga Serbia për krime lufte, mes tyre edhe...

INTERPOL heq nga lista e të kërkuarve Ramush Hardinaj

INTERPOL ka hequr ditën e sotme nga lista 18 personat e fundit që kanë qenë në kërkim ndërkombëtar nga Serbia për krime lufte apo...

INTERPOL arreston në Zvicër biznesmenin e njohur Ardian Xhillari

Është arrestuar nga INTERPOL Zyrih, biznesmeni i njohur shqiptar Ardian Xhillari, mbi të cilin ka pasur një urdhër ndërkombëtar arresti. Xhillari është dënuar me vendim...