09:25 - 28 Janar, 2020

Etiketim: inteligjence

Njihuni me 8-vjeçaren meksikane që ka inteligjencë më të lartë se...

Adhara Pérez 8-vjeçarja nga Argjentina, po mahnitë botën. Ky fëmijë është një gjeni pasi ajo ka njohurinë e një njeriu të përparuar intelektual. Testi i inteligjencës,...

Ja pse gratë shtatzëna duhet të hanë çdo ditë bajame!

Bajamet janë shumë të mira për shëndetin tonë. Ato jo vetëm kanë një shije të mirë, por bëjnë mreulli në shëndet nëse ju i...

SHBA publikon imazhet satelitore: Irani fshihet pas sulmeve në Arabinë Saudite

Shtetet e Bashkuara kanë publikuar imazhe satelitore dhe cituan shërbimet e inteligjencës për të mbështetur pretendimin e tyre se, Irani fshihej pas sulmeve ndaj...

Kamikazi i ISIS paralajmëroi për shpërthimet në Sri Lanka

Paralajmërimet e hershme nga shërbimet e inteligjencës së Indisë për zyrtarët e Sri Lankës përpara bombardimeve të së dielës së Pashkës u bazuan në...

Këto janë 5 shenjat që tregojnë inteligjencë!

Ekzistojnë disa tipare të veçanta që matin shkallën e inteligjencës te një individ. Ju, duke vëzhguar këto tipare, mund të zbuloni dhe për veten...

Udhëzimet që duhet të ndiqni për të bërë fëmijën tuaj një...

Në këto kohë inteligjenca më e sigurtë është aseti më i rëndësishëm, prindërit janë mësuesi i parë i famijës, shtëpia është vendi i parë...