19:29 - 18 Gusht, 2019

Etiketim: Instagram

Ja dy artistët shqiptarë, që sot arritën nga 1 milionë ndjekës...

Për personazhet vip, numri i ndjekësve në Instagram, është shumë i rëndësishëm për ta. Ndërsa Enca kryeson mbi të gjithë artistët shqiptarë me 2.1...

Iva Tiço: Mos lejoni askënd t’ju thotë çfarë të bëni, shijojeni...

Vera është koha më e bukur e vitit. Shkon në plazh, merr rreze, argëtohesh me mitë, me familjen, nuk e çan kokën për asgjë...

Ndjekës fake në Instagram/ Bleona Qerreti ka një mesazh për kolegët

ICMP ka publikuar së fundmi një raport ku zbulon sa ndjekës të rremë kanë të famshmit në profilet e tyre në Instagram. Përqindjen më...

Shikoni aksesorët e flokëve që po bëjnë namin në Instagram!

Bizhuteritë nuk janë vetëm për duart, qafën, apo  veshët, por edhe për flokët. Mos mendoni se bizhuteritë në kokë i vendosin vetëm nuset, në ditën...

Ju njohim me sfidën më e re të Instagramit!

Si çdo verë, njerëzit në Instagram, zhvillojnë sfida nga më të ndryshmet. E verës së shkuar ishte #KikiChallenge, ku të gjithë dilnin nga makina, e...

Kaos në rrjetet sociale, bien Facebook, Instagram dhe WhatsApp

Rrjetet sociale janë në kaos për shkak të mos funksionimit në shumë vende të Europës, SHBA-së përfshirë edhe Shqipërinë. Problemet me Facebook, Instagram dhe WhatsApp...

Në këtë vend afër nesh mund të gjeni të dashur instagrami...

Njerëzit në Romë kanë shpikur një lloj biznesi shumë të çuditshëm për të bërë para. Për shkak se Instagrami po bëhet pjesë e jetës së...

30 milionë ndjekësa në Instagram, Dua Lipa i falenderon fansat më...

Dua Lipa është një nga këngëtaret shqiptare më të suksesshme në botë. Ajo suksesin e saj e tregon çdo ditë me këngët e saj...

Greta Koçi vihet në siklet, ja pyetja e vështirë që i...

Këngëtarja Greta Koçi, përmes Instastoryt,  ka përdorur opsionin “Ask and Answer”, për t’u përgjigjur të gjithë pyetjeve që mund të kishin fansat për të. Në...

Instagrami vs Realiteti!

Ndriçimi prefekt, inkuadrimi ideal, këndi dhe qëndrimi i duhur, ngjyrat e ndezura dhe sigurisht pak filtra... e mirë shumë. Kjo është formula sekrete për...

Bebe Rexha nxjerr foton: Ja si duket një vajzë në Instagram,...

Në Instagram, duket se të gjithë vajzat janë përfekte, por në realitet nuk është kështu. Bebe Rexha, një nga këngëtaret shqiptare më të sukseshme...

Mes njerëzve më të ndjekur në Instagram, Selena Gomez: Rrjetet sociale,...

Aktorja dhe këngëtarja, Selena Gomez e cila është ndër 3 personat me më shumë follower-s në Instagram, thotë se mediet sociale kanë qenë të...

‘Një jetë është pak me ty’, ja dedikimi i ëmbël i...

Këngëtari Genc Prelvukaj dhe këngëtarja Eni Koçi, nuk kanë bërë shumë kohë që dashurinë e tyre e kanë bërë publike. Ata tashmë po i gëzohen...

Ja çfarë fshihet pas fotove perfekte, të Instagramit!

Në mënyrë që të marrim sa më shumë pëlqime, shumë prej nesh hedhin foto të bukura, tërheqëse në Instagram. Shpesh përdorim edhe korrektorët e...

Instagrami dhe realiteti, mos i humbni këto foto!

Ndriçimi i përsosur, këndi i duhur, ngjyrat e gjallëruara, filtrat etj janë disa nga formulat sekrete që e bëjnë një foto të duket perfekte...