11:02 - 24 Shtator, 2019

Etiketim: inflamacion

Hani fara kungulli çdo ditë, ja pse!

Farat e kungullit janë me të vërtetë të vogla, por përfitimet e tyre dhe vlerat ushqyese janë shumë të mëdha. Nëse ju hani pak fara...

5 ushqimet që lehtësojnë dhimbjet e artritit

Njerëzit po vuajnë shumë nga artriti. Simptomat e artritit janë ngurtësi, dhimbje, ënjtje dhe inflamacion të kyçeve. Bazuar në një studim të kohëve të...

Këto janë ushqimet që shkaktojnë inflamacionin

Nëse keni dhimbje ose ënjtje në trup, bëni kujdes me disa ushqime që po hani. Dritare.net ka sjellë për ju ushqimet, të cilat ju...