11:57 - 18 Shtator, 2019

Etiketim: infermiere

Infermierja sheh tmerr me sy, i vdes e bija në duar,...

Ishte e bindur se vajza e saj do ta kalojë procesin e lindjes me sukses si gjithë pacientet e tjera që i kalojnë nëpër...

Pesë gratë që ndryshuan historinë e botës!

Jo vetëm burra, por ka edhe gra që kanë ndryshuar botën. Mjeke, astronaute, avokate etj, dritare.net ju sjell pesë gra që ndryshuan botën, dhe...

Akuzohet për vrasjen e 17 foshnjave të sapolindura, arrestohet infermierja

Një infermiere është arrestuar përsëri nga policia nën akuzat e vrasjes së 17 foshnjave në një spital të Cheshire. Lucy Letby u arrestua në...

Familjarët e pacientes dhunojnë mjekun e QSUT, reagon Ministria e Shëndetësisë

Prindërit e një pacienteje kanë dhunuar mjekët dhe infermierët e turnit të urgjencës në QSUT. Kjo ngjarje ka ndodhur gjatë natës së kaluar, në...

Infermierë për Shqipërinë, fitusit e fazës së dytë zgjedhin vendet e...

Fituesit e fazës së dytë që konkuruan nëpërmjet portalit “Infermierë për Shqipërinë” përzgjodhën sipas renditjes së pikëve, vendet e lira të punës në qendrat...

420 vende të lira, ja hapat që duhet të ndjekin infermierët...

Ditën e djeshme, kryeministri Rama prezantoi platformën e re për punësimin e infermierëve. Sipas tij, për momentin janë 420 vende të lira pune për...

Infermierja me master dhe prostata e grave

Nga Luna Ruvina E shqetësuar nga ajo çka pa në fletën e analizës së PSA-së (një lloj testi laboratorik për prostatën), një shoqja ime infermiere,...

Shokuese/ Infermierja i jep morfinë të porsalindurit për të mos qarë

Një infermiere është arrestuar në Verona, pasi i kishte dhënë morfinë një fëmije të porsalindur për të pushuar së qari. Ngjarja ka ndodhur natën...