10:57 - 29 Janar, 2020

Etiketim: Ilir Meta

Meta pas takimit me ambasadoren Yuri Kim: SHBA, një partner i...

Kreu i shtetit, Ilir Meta, pas takimit me ambasadoren amerikane, Yuri Kim, ka bërë një postim në Facebook, ku shkruan se ishte kënaqësi për...

Tërmeti i fuqishëm, Meta: Jemi në krah Turqisë!

Mbrëmjen e djeshme një tërmet i fuqishëm goditi Turqinë, duke lënë pasoja në njerëz dhe shumë objekte të shembura. Presidenti Ilir Meta, përmes një postimi...

Meta i drejtohet Komisionit të Venecias për Gjykatën Kushtetuese

Presidenti  Ilir Meta i është drejtuar Komisionit të Venecias “Për dhënien e një opinioni mbi procesin e zgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese në...

Dita kur Ilir Meta bënte mirë të heshte

Nga Skënder Minxhozi Të dish të heshtësh, shumë shpesh, është po aq e rëndësishme sa të dish të flasësh. Një mësim i thjeshtë jete për...

Meta flet për 21 Janarin: Tragjike, kur opozita përdor dhunën për...

Në një intervistë për Abc News, kreu i shtetit Ilir Meta ka folur për 21 Janarin. Presidenti i vendit, u shpreh se,  është tragjike...

Meta i drejtohet zyrtarisht Venecias, për zgjedhjen e dy anëtarëve të...

Kreu i shtetit, Ilir Meta i është drejtuar zyrtarisht Komisionit të Venecias lidhur me shkeljet kushtetuese  për zgjedhjen e dy anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese....

Meta kujton eksodin masiv të shqiptarëve të Kosovës: Atë ditë kisha...

Sot, Ipeshkëvia e Dioqezës Prizren-Prishtinë organizoi një aktivitet në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri” në Prishtinë, në shenjë falënderimi ndaj shqiptarëve dhe Shqipërisë, për solidaritetin,...

Marrëveshja për reformën zgjedhore, reagon Meta

Presidenti Ilir Meta, në një intervistë në Kosove, ka folur në lidhje me marrëveshjen e palëve politike, për reformën zgjedhore. Meta ka thënë se uron...

Heshtja e dyshimtë e çiftit Meta- Berisha

Nga Mero Baze Opozita më në fund ka hedhur një hap të arsyeshëm drejt mbijetesës së saj politike. Është ulur në një tryezë të përbashkët...

Meta për uljen e popullsisë: Kambanat e alarmit po bien!

Presidenti Ilir Meta, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar pas projeksionit të fundit të OKB-së, që flet për ulje të ndjeshme të numrit...

Cilat janë 6 pyetjet e reja që Kuvendi i ka nisur...

Kuvendi i Shqipërisë, me firmën e kryetarit Gramoz Ruçi i ka nisur një letër Komisionit të Venecias, në lidhje me procesin e shkarkimit të...

Meta: Rilindja vendase dhe Rilindasit ndërkombëtarë kanë në plan të zhbëjnë...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u është rikthyer akuzave ndaj Partisë Socialiste, dhe ndërkombëtarëve. Në një intervistë për “Tempora” të gazetares Sonila Meço, Meta “Statistikat demografike...

Nga protestat e opozitës, te krijimi i SPAK, çfarë ndodhi në...

Nga Isa Myzyraj   Viti 2019 do të niste me debatet e shumta pse dështoi protesta e studentëve, e nisur në dhjetorin e 2018,  debatin për...

Minishengeni Ballkanik/ Meta: Shqipëria nuk ka çfarë t’i mësojë Kosovës, për...

Në një intervistë për "Epoka e Re", Presidenti Ilir Meta është pyetur në lidhje me raportin mes Kosovës dhe Shqipërisë. Meta është shprehur se...

Meta: Djali i Sorosit më kërkoi takim me insistim!

Presidenti Ilir Meta, ka thënë mbrëmjen e sotme në "RTV Ora" se takimin me Aleks Soros, djalin e miliarderit Xhorxh Soros, e ka kërkuar...