17:16 - 29 Janar, 2020

Etiketim: iftar

Ambasada e SHBA shtron iftar, Leyla Moses-Ones: Të promovojmë parimet demokratike

Ambasada e SHBA ka shtruar një Iftar për besimtarët mysliman, pikërisht në ditën e madhërueshme të Kadrit, ditë e shenjtë për të gjithë myslimanët. Gjatë...

Rama batuta për Iftar: Jemi mbyllur brenda se këta të rinjtë...

Kryeministri Edi Rama sot në natën e Kadrit ka shtruar darkën e iftarit dhe ndryshe nga vitet e tjera, është shtruar në ambientet e...

Meta shtron iftar për myslimanët, thirrje politikës: Reflektoni, nuk ka vend...

Presidenti Meta ka shtruar sot në mbrëmje një iftar për besimtarët myslimanë që agjërojnë më këtë muaj Ramazani. Në fjalën e tij përshëndetëse Meta ka...

Në Prishtinë iftari shtrohet në rrugë, gazetarja: Demonstrim i pushtetit politik...

Iftari në Kosovë tashmë po shtrohet në mes të rrugës. Gazetarja, Arbana Xharra ka postuar disa foto ku duken tavolinat e vendosura në rrugë. Ajo...

Rama, Zaev dhe Zvizdic darkë Iftari bashkë, në Sarajevë

Kryeministri Edi Rama, sëbashku me kryeministrin maqedonas, Zoran Zaev, ishin të ftuar nga homologu i tyre boshnjak, në Sarajevë. Ka qenë Zaev ai që ka...

Beqaj i kërkon Ramës të ndërrohet në iftar. Rama: Ata që...

Kryeministri i vendit pas turit të tij elektoral është ndalur në Dibër ku ka darkuar me myslimanët e kësaj zonë, për iftar. Gjatë bisedës me...