23:05 - 26 Janar, 2020

Etiketim: hudhra

4 përfitime të pabesueshme që marrim nga hudhra

Hudhra është përdorur që në kohët e lashta si një ushqim që shëron. Ajo është gjetur  në piramidat egjiptiane dhe në tempujt e lashtë...

Këto janë 5 përfitimet që merrni nga hudhra!

Hudhra jo vetëm është e shijshme kur e gatuan, por dhe shumë e shëndetshme. Sa herë që gatuajmë, ne shtojmë një thelb hudhër në...

Ju bien flokët? Ja receta natyrale që i jep fund problemit...

Mos u shqetësoni! Një problem i tillë është shumë i zakonshëm si tek burrat dhe tek gratë.Tek burrat, shpesh rënia e flokëve ndodh me...

Ja çfarë duhet të dini më shumë rreth hudhrës!

Hudhra është një barishte që rritet në mbarë botën. Mendohet se vendi i orgjinës së hudhrës është Siberia, por është përhapur në vende të...

Pastroni ajrin dhe viruset vetëm me hudhër

Të rralla janë ato bimë që janë të dobishme sikurse hudhra, e cila me mijëra vjet përdoret në mjekësi. Për një kohë të gjatë...

Ushqimet e pasura me sulfur që kurojnë problemet e mëlçisë

Hudhra Një nga produktet natyrale me më shumë vlera medicinale, siç është hudhra, përmban një përbërës aktiv me bazë sulfurin, i quajtur allicin, që ndihmon...