02:00 - 22 Shkurt, 2020

Etiketim: homazhe

Meta në homazhet e familjes Lala: E pamundur të gjesh fjalë...

Presidenti Ilir Meta ka qenë sot i pranishëm në homazhet e 8 viktimave të familjes Lala, që tërmeti u mori jetën. Përmes një postimi në...

Basha homazhe te memoriali i Azem Hajdarit, ka një mesazh për...

Lideri i opozitës, Lulzim Basha dhe ish-kryeministri, Sali Berisha kanë zhvilluar homazhe te memoriali i Azem Hajdarit, në 21-vjetorin e vrasjes së tij. Pas homazheve,...

21 vjet nga vrasja e Azem Hajdarit, nisin homazhet te Varrezat...

Sot bëhen 21 vjet nga vrasja e një prej figurave të rëndësishme të lëvizjes së dhjetorit 1990 dhe një prej themeluesve të Partisë Demokratike,...

Trump në homazhet e ish-presidentit George H.W. Bush

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump dhe bashkëshortja e tij Melania, kanë respektuar familjarët e ish-presidentit Bush, duke marrë pjesë në homazhet të cilat po...

Dita e Çlirimit të Shqipërisë, Meta dhe Rama homazhe sëbashku

Sot, me 29 nëntor 2018, Shqipëria feston 74-vjetorin e çlirimit nga regjimi fashist.  Në nder të kësaj ditë do të zhvillohen disa aktivitete në...

Foto/ Mes lotësh dhe dhimbjesh, i jepet lamtumira e fundit Fadil...

Mëngjesin e sotëm janë zhvilluar homazhet për mjeshtrin e humorit, Fadil Hasa. Aktori ndërroi jetë ditën e djeshme, si pasojë e një sëmundjeje të...

FOTOT/ Pas homazheve, përleshje te Varrezat e Dëshmorëve

Ditën e sotme që në orët e para të mëngjesit në Varrezat e dëshmorëve ishin mbledhur shumë nostalgjik, komunistët. Këta të fundit pasi krerët e...

VIDEO/ Homazhe te Varrezat e Dëshmorëve, bashkë Meta e Rama

Në ditën e 5 majit, ditës së përkujtimit të Dëshmorëve të Atdheut  të rënë në luftë, krerët e shtetit kanë vendosur kurora me lule...

Foto/ Lamtumirë ‘Shqiponjë e valles’!

Familjarë, miq, kolegë, dashamirës të shumtë i kanë dhënë sot lamtumirën mjeshtrit të valleve popullore, Rexhep Çeliku. Për herë të fundit, ata u përshëndetën mes...

Homazhet për Rexhep Çelikun, partnerja Cingu rrëfen pengun e tij të...

Lamtumira e fundit për mjeshtrin e valles shqiptare, “Nderin e Kombit”, valltarin fluturues, Rexhep Celiku po i jepet mes homazheve në Muzeun Historik Kombëtar...

Homazhet në Tiranë/ Elsie do të varroset në Theth me kostumin...

Sot, në ambientet e Bibliotekës Kombëtare, do të mbahen homazhet dhe nderimet e fundit për një nga figurat më të dashura të kulturës shqiptare. Në...

Video/ Tefta Radi i përlot të gjithë: E dashurova Frankon, kur...

Në hollin e Radio Televizionit Shqiptarë u bënë homazhet për të nderuar kujtimin e kantautorit të njohur Françesk Radi. Miq, kolegë, e të afërm,...