13:59 - 26 Janar, 2020

Etiketim: histori

U ndanë sepse e dhunonte, burri i kërkon falje gruas...

Vazhdimisht ndodh që midis një çifti të ketë konflikte dhe mosmarrëveshje, të cilat shpeshherë mund të çojnë drejt ndarjes. E tillë ishte historia e...

10 anijet e mbytura, më mahnitëse në botë

Historitë që fshihen brenda anijet, mund të jenë të trishta, por, sot, rrënojat e tyre ofrojnë një pamje piktoreske. Dritare.net nuk do ju njohë me...

Kush janë avionët e tjerë të pasagjerëve të goditur gabimisht

Rrëzimi i avionit ukrainas nuk është i pari në historinë e rrëzimit gabimisht ose me qëllim të avionëve të linjave të pasagjerëve të cilët...

Tani jam gati t’ju tregoj, si ndihet një grua në moshën...

Sot dritare.net do t'ju tregojë historinë e Lidias, vajzës që vërtetoi se të jesh 30 vjeçe, pa karrierë, pa burrë dhe pa fëmijë, nuk...

Humbi djalin nga tërmeti/ Babai i Kristjan Preçit: Priste rrogën që...

Kristjan Preçi është një prej viktimave të tërmetit të 26 Nëntorit në Thumanë, pasi pallati, ku ai kishte shtëpinë u rrënua plotësisht nga lëkundjet...

Historia e secilës godinë që shkaktoi viktima, kate pa leje dhe...

Janë shtatë ndërtesat në Durrës dhe tre ato në Thumanë krejtësisht të shembura për shkak të tërmetit të 26 nëntorit. Në pritje që institucionet të...

Tërmeti/ Flet i afërmi i familjes Cara: Alberti i nxjerrë nga...

Shtatë prej nëntë pjesëtarëve të familjes Cara u shuan në tërmetin tragjik të së martës. Albert Cara, një prej të mbijetuarve ndodhet i dëmtuar...

Të burgosur në kufirin hungarezo-serb/ Historia e babait që bëri një...

Një film i xhiruar nga një baba dhe djali i tij, së bashku të lënë në paraburgim në kufirin hungarezo-serb, ka premierën në Festivalin...

Unë fitova lotarinë kur isha 22 vjeç, ja çfarë më ndodhi...

Në 2016-ën, 26-vjeçari Jamie Heavens, nga Bournemouth, fitoi 1.000.000 paund në Scratchcard Milioner Riches. Ai jeton me gruan e tij Danielle dhe djalin e...

Angela Martini: Njerka më trajtonte si Borëbardhën, 10 vjeçe disa burra...

Angela Martini ka rrëfyer disa detaje tejet pikante nga libri i saj "Dashuri, shpresë, dritë, gjatë emisionit “Opinion”, ku ishte e ftuar. Modelja e njohur...

Historia e zjarrëfikëses shtatzënë që i ka emocionuar të gjithë

Një zjarrfikëse vullnetare 23-vjeçare, ka mbrojtur fort vendimin e saj për të luftuar zjarret e rrezikshme që kanë përfshirë Australinë, informon dritare.net. Katherine Robinson-Williams, e...

Historia e çiftit hollivudian, të cilët kanë mbi 60 vjet të...

Sa më shumë kohë kalon, aq më shumë rritet numri i divorceve në botë dhe historitë e dashurisë zhduken. Por ka nga ato raste...

Ndryshon jeta e vogëlushes nga Ballshi që vuan nga skolioza, mblidhen...

Të premten e kaluar shqiptarët mësuan historinë e dhimbshme të Joridës 12-vjeçare në Ballsh. Vajza mes dhimbjeve rrëfeu sesi skolioza dhe deformimi i legenit...

Rudina Xhunga: Më pëlqen bulevardi me foto partizanësh. Historia, koha ta...

Rudina Xhunga e ftuar sot në edicionin e lajmeve në News 24, u pyet për debatin në kuadër të festimeve për 75-vjetorin e Çlirimit...

Historia e tunelit 29/ Kudo ku ka një mur, do të...

Nga Helena Merriman Në vitin 1961, Joachim Rudolph ia doli të arratisej nga një nga diktaturat më brutale në botë. Disa muaj më vonë, ai...