15:25 - 18 Shkurt, 2020

Etiketim: hipertension

7 gjërat që i ndodhin trupit, nëse nuk hani fruta dhe...

Frutat dhe perimet përmbajnë disa prej vlerave ushqyese më të rëndësishme për shëndetin tonë. Por sipas një studimi të kryer së fundmi, vetëm 11%...

Çfarë po i vret shqiptarët? 3800 persona pësojnë infarkt çdo vit,...

Të dhënat e kontrollit bazë shëndetësor nga mosha 35-70 vjeç kanë nxjerrë në dukje sëmundshmërinë në popullatë. Sëmundjet kardiovaskulare renditen në vend të parë....

Ja çfarë e shkakton hipertensionin!

Keni rrahje të shpeshta të zemrës dhe ju duket sikur do të rrëzoheni nga momenti në moment? Atëherë ju keni hipertension. Dritare.net sjell për...

Kuroni hipertensionin me kurë natyrale

Një krem i pasur në magnez që absorbohet nëpërmjet lëkurës mund të jetë kura e ardhshme krejtësisht natyrale për tension e lartë të gjakut. Shkencëtarët...