03:51 - 24 Tetor, 2019

Etiketim: himni

Ngatërrimi i himnit kombëtar shqiptar, UEFA nis proces disiplinor ndaj Francës

Incidenti me ngatërrimin e himnit kombëtar shqiptar në ndeshjen Shqipëri-Francë, nuk është pritur mirë nga UEFA, shkruan media franceze L’Equipe. Kështu është hapur procedim...

Ngatërroi Shqipërinë me Armeninë në Francë, komentatori: Nuk kam fjetur dy...

  U konsiderua si skandal, ngatërrimi i himnit të Shqipërisë në Francë. Por, pasi u mendua se ai skandal, u rregullua, komentatori bëri skandalin tjetër, duke...

Rama ironizon Bashën: Nuk ndryshohet qeveria duke kënduar himnin

Kryeministri Edi Rama, nga foltorja e Kuvendit, ironizoi kreun e opozitës, Lulzim Bashën, duke thënë se nuk ndryshohet qeveria duke hedhur kapsolla dhe duke...