17:52 - 22 Gusht, 2019

Etiketim: Haradinaj

Ramush Haradinaj jep detaje nga marrja në pyetje, në Hagë

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj në një intervistë për Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), ka thënë se asnjëherë nuk ka kërcënuar dëshmitarë. Në këtë intervistë ai...

Udhëtimi në Hagë, çfarë ndodhi me avionin e Haradinajt!

Ditën e djeshme, kryeministri në detyrë, në Kosovë, Ramush Haradinaj ka udhëtuar për në Hagë. Haradinaj ka fluturuar me aeroplanin privat të zëvendëskryeministrit të...

Haradinaj: Nesër udhëtoj për në Hagë

Ndërsa ishte i ftuar në televizionin kosovar T7, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka thënë se, nesër (të martën), udhëton për në Hagë. “Po, nesër...

Haradinaj: Pse qava kur dhashë dorëheqjen!

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, në një intervistë për televizionin T7 të Kosovës ka folur për emocionet e ditës së dhënies së dorëheqjes. Ndërsa...

Haradinaj e Krasniqi në Hagë, Rama: Sfidë e papërfunduar kombëtare

Pas Ramush Haradinajt, në Gjykatën Speciale u thirr sot edhe ish-zëdhënësi i UÇK-së, Jakup Krasniqi. Për thirrjen e Haradinajt dhe Krasniqit ka reaguar edhe...

Pas Haradinajt, edhe ish-zëdhënësi i UÇK ftohet në Hagë

Një ditë më parë, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dha dorëheqjen me arsyetimin se Gjykata Speciale e Hagës e ftoi në cilësinë e ty...

Presidenti Vuçiç: Dorëheqja e Haradinajt, mashtrim politik

Pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar edhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Në një deklaratë për medie, Vuçiç e cilësoi...

Dha dorëheqjen, DASH përgëzon Ramush Haradinajn

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj paraqiti të premten dorëheqjen e pakthyeshme nga posti i tij. Në një vendim të papritur, ai tha se arsyeja...

Haradinaj u dorëhoq/ Basha: Akti i njeriut që vë Atdheun, mbi...

Për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar edhe lideri i opozitës, Lulzim Basha. Përmes disa postimesh në Twitter, Basha shprehet se,...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes? Ja përgjigjja e Haradinajt!

Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryeministrit. Ndërkohë, kjo dorëheqje ka qenë e papritur për të gjithë. Duke parë rolin e tij...

Jep dorëheqjen, Haradinaj shpërthen në lot

Kryeministri i Kosovës, ka dhënë dorëheqjen, pasi është ftuar si i dyshuar nga Gjykata Speciale. Lajmin e bëri të ditur vetë Haradinaj përmes një...

Haga e detyron të dorëhiqet për herë të dytë, Haradinaj: Të...

Tribunali Ndërkombëtar i Hagës e kishte detyruar Haradinajn që të jepte dorëheqje nga posti i kryeministrit të Republikës së Kosovës në vitin 2004, ndërsa...

U prezantuan si Poroshenko/ Publikohet biseda e Haradinajt me komikët rusë

Dy komikët rusë, Vladimir Kuznetsov (Vovan) dhe Alexei Stoljarov(Leksus), kanë vënë në lajthitje edhe kryeministrin e Republikës së Kosovës. Njëri nga ta i është...

Haradinaj takon kryeminsitren Britanike, ja çfarë i kërkon!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May, në kuadër të Samitit të Vendeve të...

Ndoka, Dule, Duka e Mediu, takim me Haradinajn në Prishtinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar takim me aleatët e Partisë Demokratike. Mësohet se në takim morën pjesë, kryetarët e partive opozitare, Fatmir...