19:18 - 23 Janar, 2020

Etiketim: Grup Parlamentar

Zgjedhjet/ Rama-deputetëve: Mos bini pre e provokimeve!

Këtë të hënë është mbledhur Grupi Parlamentar Socialist, ku mësohet se, kryeministri, Edi Rama ka dërguar disa porosi për deputetët.  Kryeministri u ka bërë...

Rudina Hajdari: Grupi Parlamentar Demokrat, i ligjshëm

Kryetarja e opozitës së re, Rudina Hajdari përmes një postimi në rrjete sociale është shprehur se, Grupi Parlamentar Demokrat është krijuar sipas rregullores së...

Grupet e reja parlamentare, reagon ambasadori i BE

Sot, në Kuvend, u zyrtarizuan grupet e reja parlamentare të PD-së dhe LSI-së. Kreu i grupit parlamentar të LSI-së u zgjodh Nimet Musai, ndërsa kryetarja...

Opozita djeg mandatet, Rama iu jep një porosi deputetëve

Ndërsa opozita propozoi djegien e mandateve, kryeministri i vendit, Edi Rama gjatë mbledhjes së grupit parlamentar, u ka dhënë porosi deputetëve që të organizohen...

Djegia e mandateve, PD mbledh grupin parlamentar

Pas deklaratës së liderit të opozitës, Lulzim Basha për djegien e mandateve, Partia Demokratike njofton se do të mbledhë grupin parlamentar. Kjo mbledhje do...

Përfundon mbledhja e PS, Balla: Ja çfarë vendimesh u morën!

Ka përfunduar edhe mbledhja e Partisë Socialiste me Grupin Parlamentar dhe aleatët ditën e sotme, e cila u zhvilluar në Pallatin e Kongreseve. Kryetari i...

PD-PS mbledhje me aleatët, ç’do të ndodhë sot në Parlament

Ditën e sotme pritet të zhvillohet në orën 17:00 seanca e para parlamentare për sesionin e ri të këtij viti.   Partia Socialiste dhe Demokratike, veçmas...

3 ditë para protestës, Basha mbledh Grupin Parlamentar

Ditën e sotme, tre ditë para protestës, kryetari i PD-së, Lulzim Basha do të zhvillojë sot  një mbledhje me Grupin Parlamentar. Mësohet se takimi do...

Video/ Agron Shehaj, gaztori i Parlamentit

Video më poshtë vjen nga seanca maratonë e parlamentit, ku u debatua programi i qeverisë. Aty u panë dhe u thanë të gjitha, por...

Bregu: Keqardhje për ata që më shpallën armik

Deputetja demokrate Majlinda Bregu ka reaguar ditën e sotme pasi kreu i PD Lulzim Basha ka thirrur në orën 18:30 mbledhjen e grupit parlamentar...

LSI mbledh urgjent grupin parlamentar

Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbledhur me urgjencë pasditen e sotme grupin parlamentar në mbledhje. Ende nuk dihet detajet se përse është thirrur kjo mbledhje...