17:09 - 16 Qershor, 2019

Etiketim: Greqi

Foto+emra/ Familjarisht hajdutë, ja shqiptarët që u kthyen në tmerrin e...

Policia greke para disa ditësh goditi një bandë hajdutësh shqiptarë të cilët ishin edhe familjarë me njëri tjetrin. 5 shqiptarët, tre prej të cilëve janë...

Video/ Ngarkuar me kanabis drejt Greqisë, në pranga anëtari i 14...

Policia ka arrestuar 38-vjeçarin A. L., për të cilin gjykata ka caktuar masën arrest me bur në mungesë si i përfshirë në trafikun e...

Ishin kthyer në tmerrin e qytetit, shpartallohet banda e skifterëve shqiptarë...

Në prangat e policisë greke kanë rënë dy hajdutë shqiptarë, një femër 35-vjeçare dhe një mashkull 34 vjeç, ndërkohë janë shpallur në kërkim edhe...

Arratisen 4 të burgosur shqiptarë në Greqi

Mëngjesin e sotëm, në Greqi, janë arratisur nga qelia 4 të burgosur. Mësohet se të arratisurit ishin 4 shqiptarë, ku vetëm njëri prej tyre...

Dalin nga kuzhina dhe dhunojnë gardianen, arratisen nga burgu grek dy...

Dy të burgosur shqiptarë kanë arritur të arratisen nga burgu i Avlonas në Greqi. Sipas medieve greke dy shqiptarët kanë arritur t’ia mbathin nga burgu...

Tsipras kërkoi zgjedhje të parakohshme, ja data e votimeve në Greqi!

Mediat greke raportojnë se Greqia do t’i drejtohet sërish kutive të votimit, në datë 7 korrik. Vendimi u mor pas diskutimeve që Tsipras pati sot...

Zgjedhjet lokale në Greqi/ Exit-Poll: Fiton opozita e Demokracisë së Re

Në Greqi janë mbajtur ditën e sotme zgjedhjet lokale në të gjithë territorin, ndërsa tanimë është publikuar edhe exit-polli. Sipas Exit-poll, zgjedhjet në Greqi janë...

Foto/ Ju njohim me Maria Kapllanin që kërkon votën në zgjedhjet...

Mes dhjetëra kandidatëve shqiptarë që garojnë për këshillat bashkiakë në Greqi është edhe gazetarja Maria Kapllani, e cila është lindur dhe rritur në Greqi. Kapllani...

Ju njohim me Eda Gemin, shqiptaren që kandidon në zgjedhjet europiane...

  Më datën 26 maj në Greqi do të mbahen zgjedhjet për Parlamentin Evropian. Zgjedhjet do të mbahen në një frymë të tensionuar në Evropë,  pasi...

Greqi/ Fundi i “Kaikia-ve” me para nga Brukseli

Që prej krizës edhe “Kaikia“, sikurse quhen peshkarexhat tradicionale në Greqi janë të rrezikuara të zhduken. Madje BE i sponsorizon peshkatarët nëse asgjësojnë barkat...

I ndalohet kandidimi për Himarën kreut të Omonias, reagon Athina

Kreut të  Omonias, Fredi Belerit, është ndaluar kandidatura e tij  për Himarën, nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Kandidimi i tij në zgjedhje i është ndaluar...

Kaos në palën greke në Kakavijë, shqiptarët presin në radhë kilometrike

Prej disa orësh në doganën e Kakavijës është ndërprerë puna nga pala greke si pasojë e rënies së sistemit të tyre kompjuterik. Emigrantët shqiptarë, por...

Aleati i Bashës në Greqi, takim me kryeministrin Tsipras, e informon...

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule, i cili është në koalicioni opozitar me Bashën dhe ish-deputeti i LSI, Vangjel Tavo kanë zhvilluar një vizitë në...

Paralajmërim për bombë, mbyllet Parlamenti grek

Mëngjesin e sotëm, është alarmuar kryeqyteti grek, pas një telefonate anonime. Mediat greke shkruajnë se dikush ka marrë një telefonatë dhe është shprehur se...

Astypalea, ishulli i parë në botë që ndalon pirjen e duhanit

Gjatë dekadës së fundit janë mbledhur më shumë se 60 milionë cigare dhe sipas “Ocean Conservancy”,  ato janë burimi numër një, i mbetjeve të...