04:55 - 22 Shkurt, 2020

Etiketim: Golem

Rama mbledh sot qeverinë, në Golem. Ja pse!

Kryeministri Edi Rama, mëngjesin e kësaj të hëne, në orën 09:00, do të mbledhë qeverinë në Golem. Mësohet se shefi i qeverisë do të bëjë...

Llogari për 6 muajt e fundit, Rama mbledh në Golem ministrat

Kryeministri Edi Rama ka thirrur të hënë mbledhjen e Këshillit të Ministrave. Duke filluar nga ora 09:00, Rama do të mbledh të gjithë anëtarët e...

Tërmeti dëmton pallatin e ri në Golem, banorët kërkojnë ndihmë

Tërmeti 6.4 ballë që goditi Durrësin dhe Tiranën më 26 nëntor përveç viktimave dhe të plagosurve ka lënë dëme të mëdha në ndërtesa. Një pallat...

Klosi në Golem pas tërmeteve: Faza më e rrezikshme kaloi!

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ka inspektuar situatën pas tërmeteve, në Glem. Klosi monitoroi të gjithë hotelet, ndërsa bëri apel që të gjithë...

Video/ Rama: Ja disa pamje nga festa “Verë dhe Venë”, në...

Kryeministri i vendit, Edi Rama u ka uruar shqiptarëve një ditë të mbarë me disa pamje nga Verë&Venë Fest në shëtitoren e Golemit. Në...

Foto/ Pas ankesës pastrohet plazhi i Golemit nga plehrat, Rama-qytetarit: U...

Një qytetar iu ankua kryeministrit, se plehrat në plazhin e Golemit po hynin në det. Pas këtij mesazhi, kryeministri lajmëroi Bashkinë e Kavajës, e cila...

Golem/ E përplas makina, humb jetën këmbësorja

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur sërish ditën e sotme. Viktima e radhës është shënuar në Golem. Rreth orës 08:30 të mëngjesit, në mbikalimin...

Ky hotel, mos e beso po deshe, është në Golem

Shqiptarët çdo fundjavë kërkojnë një restorant të mirë, bio, të veçantë dhe sidomos të ri. E kërkojnë dhe e gjejnë. Ne, të Dritare.net, i...

Gjenden 30 predha në Golem të Gjirokastrës, rrezikonin banorët

Në fshatin Golem të Gjirokastrës janë gjetur 30 predha luftarakë që datojnë ga Lufta e Dytë Botërore. Forcat xheniere të ushtrisë kanë ndërhyrë për të...

Habisin turistët norvegjezë, ja çfarë do të bëjnë nëse nuk iu...

Në datë 11 maj 2018, një avion me turistë nga vendet nordike do të ulet në Rinas dhe me autobus do të shoqërohen për...

Shtypi vjehrrin dhe nusen në Golem, si e bindi shoferi partneren,...

Pas ngjarjes së rëndë ndodhur në autostradë, Policia e Kavajës ndaloi 30- vjeçaren, Ilda Parroj. Ajo u dyshua se kishte qenë në timon në momentin...

Nuk di çfarë të besh për Shën Valentin? Ne kemi një...

Nga Dritare.net Shën Valentini është një prej festave më të rëndësishme, kryesisht për ata që janë të dashuruar. Edhe pse sot në kohërat...

Bie linja e tensionit të lartë në Golem, pushuesit në panik

Këtë pasdite pushuesit në Golem jane perfshire nga paniku pasi një linje e tensionit të lartë është shkëputur, duke rëndë në afër një karburanti....