02:41 - 20 Janar, 2020

Etiketim: gjykate kushtetuese

Debati për Gjykatën Kushtetuese/ PD: Mbështesim qëndrimet e Metës

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me debatin për Gjykatën Kushtetuese. Përmes një deklarate për medie, Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi tha se,...

Edhe Saliu i shpalli luftë Amerikës në ’97, por fluturoi si...

Nga Spartak Ngjela Çfarë do të ndodhte me një president të tillë në një vend demokratik? Do të shkarkohej nga Parlamenti sa më shpejt, dhe do...

PD reagon pas kallëzimit të Metës: Dvorani ka minuar ligjshmërinë e...

Kreu i shtetit, Ilir Meta kallëzoi sot në prokurori, kreun e KED, Ardian Dvorani. Pas kallëzimit ka reaguar edhe PD-ja, nëpërmjet Sekretarit të Përgjithshëm,...

Reagon BE: Gjykatë Kushtetuese, funksionale sa më shpejt që të jetë...

Bashkimi Evropian u bëri thirrje të gjitha institucioneve shqiptare të përfshira që konflikti i interpretimit mbi përbërjen e Gjykatës Kushtetuese të zgjidhet sa më...

Meta ripublikon letrën që i dërgoi Ruçit, për Gjykatën Kushtetuese, ka...

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka ripublikuar në Facebook, letrën që i ka dërguar  kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, për Gjykatën Kushtetuese. Ndërsa vlerëson...

Deputeti i PS: Brenda korrikut, ngrihet Gjykata Kushtetuese

Deputeti i Partisë Socialiste, Adnor Shameti tha në 'Dritare me Rudinën' se, brenda korrikut mund të ngrihet edhe Gjykata Kushtetuese.  Sipas Shametit, Këshilli i...

Meta foli për mungesën e Gjykatës Kushtetuese, reagon Rama

Pas deklaratës së sotme të presidentit Ilir Meta, i cili tha nuk quhet sukses Reforma në Drejtësi kur mungon Gjykata Kushtetuese, ka reaguar kryeministri...

Reforma Drejtësi, Meta: Nëse do ishte sukses, Shqipëria s’do të ishte...

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka folur ne lidhje me krizën në sistemin e Drejtësisë dhe në lidhje me Reformën në Drejtësi. Meta...