23:15 - 14 Nentor, 2019

Etiketim: gjumë

Bëni këto ushtrime në darkë dhe do të flini si qengja!

Shtriheni në një krevat të rehatshëm, duke pritur për një gjumë me ëndrra të bukura, por  ka diçka që nuk shkon. Nuk mund të ndaloni...

Mëso sa gjumë i duhet trupit tënd!

Gjumi i mirë është një nga dimensionet qendrore të një jetese të shëndetshme dhe një tregues jetësor për vlerësimin e shëndetit. Megjithatë, një pjesë...

Ja pse na ndodh të ndihemi gjithë kohës të lodhur!

Të gjithë ndihemi të lodhur ndonjëherë, për shkak të probleme në zyrë, vështirësive financiare, zënkave apo shumë gjërave të tjera. Ushtrimet e forta dhe...

Foto/ Në konferencë flitej për Brexit, zyrtarët e lartë i zë...

Disa anëtarë të Partisë Konservatore nuk mund të mos e shprehnin entuziazmin e tyre për çështjen e Brexit, teksa flinin gjatë fjalimeve në konferencë,...

Bella Hadid na tregon me dy foto se, jeta e një...

Mbase jeta e modeleve duket si një ëndërr në Instagram, por në realitet nuk është ashtu. Këtë e ka treguar Bella Hadid, përmes disa...

Si të bëheni më të zgjuar, duke fjetur gjumë!

Çfarë bëni para se të shkoni në shtrat? Epo kjo tregon më shumë për ju. Çfarëdo lloj gjëje që bëni kur shkoni për të fjetur,...

Ja ushqimet që nuk duhet t’i hani kurrë para se të...

Më poshtë dritare.net ju tregon ushqimet që ju kurrë nuk duhet t'i hani para gjumit, për të mirën e shëndetit tuaj. Ushqime të skuqura Mos hani...

Çfarë ndodh me trupin, kur nuk ngopet me gjumë!

Kur ju nuk flini gjumë mjaftueshëm në trupin tuaj ndodhin disa ndryshime negative. Duke nisur që te shtimi në peshë e deri te rënia...

Foto/ Ngec në trafik, Jul Dedën e zë gjumi në makinë

Për shkak të fluksit të lartë të pushuesve, akset kryesore në vend ka pasur trafik të rënduar këtë fundjavë. Aktori i humorit Julian Deda, teksa...

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse flini 8 orë, çdo ditë!

Sipas një studimi të fundit, të flesh 8 orë gjumë çdo ditë nuk është me të vërtetë një luks, por më shumë një pjesë...

Ç’të hamë, për një gjumë të mirë!

Ju josh ideja për të pirë disa filxhanë kafe gjatë ditës, por në të vërtetë sasia e tepër, do t’ju lërë pa gjumë gjatë...

Ja fruti që duhet të hani, për një gjumë të qetë!

Shumë njerëz preferojnë të hanë fruta në mëngjes, por ka disa fruta është  më mirë t’i hani natën, si për shembull, kivi. Vitaminat E...

Ndjeheni të lodhur dhe ju flihet gjatë gjithë kohës? ja arsyet,...

Të flesh më tepër seç duhet ka ndikim negativ në shëndetin dhe jetën e njeriut, prandaj është e rëndësishme të kuptoni dhe zbuloni arsyet...

Është e mundur të punoni 22 orë në ditë? Danielle Steel...

Shkrimtarja e librave best seller ka folur për punën e saj dhe orët e tejzgjatura që rrinte për të përfunduar librat. A punon me...

5 mënyra të thjeshta si të luftoni lodhjen

Është normale të ndihemi të lodhur, por kur ndihemi të rrënuar, duhet bërë diçka para se fuqitë tona të ezaurohen plotësisht. Dritare.net ju tregon...