11:03 - 19 Qershor, 2019

Etiketim: gazetari

Artan Hoxha: Ja video e frikshme që do publikoj javës tjetër

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka paralajmëruar se së shpejti do të publikohet një video të përplasjes së anëtarëve të fisit Çapja me forcat Operacionale...

Gazetari: Periudha më e errët e emigrantëve shqiptarë, në Greqi me...

Gazetari shqiptar në Athinë, Shpëtim Zinxhiria në një lidhje me skype për "Arena" në Ora News tha se periudha më e errët për emigrantët...

Çështja “Kacifas”, gazetari masakër, apo masakër e gazetarisë?

The press project.gr Një vdekje e dhunshme është një fakt i trishtë, ke apo jo të njëjtat pikëpamje politike me viktimën. Kjo është subjektive. Por...

Kaq e shijshme ishte kocka?, gazetari reagon ashpër kundër zv/ministrit të...

 Gazetari Edi Oga ka reaguar ashpër kundër zv/ministrit të Arsimit, Talulant Mukës, nëpërmjet një postimi në Facebook. Ai ka nxjerrë një status të Mukës para...

Përplasja e policëve me Audi, gazetari: Dosja u kthye pa autorë...

Gazetari Trashgim Sokolaj i ftuar në "Arena" nga Dritan Hila në Ora News, tha se dy ditë më parë, Prokuroria e Krimeve të Rënda...

Shihni me cilin gazetar e ka kaluar natën mbesa modele e...

Beniada Nishani, një modele mjaf sexy ,mbesa e ish-Presidentit shqiptar Bujar Nishani e ka kaluar natën me gazetarin e show bizit Ervin Kurti. Para disa...

Ilir Mati ka një këshillë për gazetarinë e shalëve

Oriela Nebijaj, gazetarja e Top Channel ka bërë një emision në bazën ushtarake Detare të Pashalimanit, dhe gjatë prezantimit të këtij vendi Nebijaj flet...

Gazetari: Prokuroria po mban në vëzhgim Saimir Tahirin

Gazetari Artan Hoxha i ftuar në "Tonigh Ilva Tare" në Ora News, tregon se ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri tashmë është duke u mbajtur...

Ta bëjmë gazetarinë edhe një herë të madhe

Nga Alexandra Borchardt Pa besim, nuk ka audiencë; dhe pa audiencë, nuk ka biznes Në debatin mbi të ardhmen e gazetarisë, “lajmet e rreme” janë vënë...

Mit’hat Frashëri: Një porosi për gazetarët

Nga Mit’hat Frashëri Shtypi s’duhet të jetë pasqyra e kafeneve, vëndi i fjalimeve të zbraztë. Duhet të jetë shkolla e moralizimit, kopështi i një jete morale,...

Madhështia dhe mjerimi i gazetarisë

Nga Indro Montanelli Di që shumë prej jush janë të interesuar ndaj gazetarisë dhe mjeteve të komunikimit. Unë këtë pasion fillova ta kultivoja që nga...

Paralajmërimi i gazetarit pas tragjedisë në Vlorë: Kujdes, ka rryma të...

Një ditë pas tragjedisë në Zvërnec të Vlorës, ku 3 të rinj humbën jetën pasi u rrëmbyen nga rrymat detare, gazetari i News24 Enrik...

Një leksion për gazetarët intervistues

Nga Mimoza Kelmendi, Këln “Kush nuk pyet nuk mëson asgjë!“ ose “Pyetja e mirë gjysma e punës” janë fjalë të urta popullore nga ato kohëra...

Një ditë e mirë për gazetarinë…

Nga Enver Robelli Politikanët ekstremistë anekënd botës po forcohen, stuhia e lajmeve të rrejshme («fake news») po bëhet më e madhe, oligarkët po blejnë media. E...

Gazetari goditet nga rrufeja në transmetim direkt

Një stuhi e madhe ka goditur qytetin Dalian në Kinë, të hënën. Një gazetar, teksa ishte duke prezantuar live, është goditur nga rrufeja. Në...